Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Útočnice od píseckého letního kina řádila jako pominutá, řeší se její vazba

Ilustrační foto. , Autor: Petr Eliáš

Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš

PÍSEK – Písečtí kriminalisté už obvinili útočnici od píseckého letního kina. A navrhují pro ni také vazbu, protože pětadvacetiletá žena napadla a zranila minimálně osm lidí a je pro své okolí nebezpečná. S informací o obvinění policie také zveřejnila nové okolnosti případu a mimo jiné tak potvrdila zprávy, které přinesl redaktor Petr Eliáš v Píseckých postřezích, že napadených bylo více, než původně avizovaní dva.

 

Útok se stal v sobotu 18. srpna u letního kina, kde se v té době konala Kiss party. Náš zpravodajský portál Jižní Čechy Teď o napadení několika lidí informoval jako první. Nyní už mladá žena, která má útoky na svědomí, čelí obvinění ze tří trestných činů. „Útočnice je obviněná z výtržnictví, nebezpečného vyhrožování a úmyslného ublížení na zdraví. V případě, že by jí soud za tyto činy odsoudil, hrozil by jí trest odnětí svobody až v délce osmi let. Zranila totiž celkem osm osob," řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Žena z Písku v sobotu večer u kina začala lidi napadat bez jakéhokoli důvodu a doslova řádila jako pominutá. „Napadla patnáctiletou dívku. Vytáhla z mikiny nůž, mířila dívce na břicho a vyhrožovala, že jí rozpáře. Dívku následně pořezala na předloktí. Vzápětí si vyhlédla na zemi sedícího muže, ke kterému přistoupila zezadu a řízla ho do krku. Vykřikovala, že sedět nepůjde. Pak ještě nožem šermovala proti dalším lidem. Ani to však nebyl konec jejím útokům a v procházející skupince dívek chtěla jednu opět říznout do krku, kdy i křičela, že jí zabije. Muže, který dívce přispěchal na pomoc, pořezala v obličeji. Další ženě pak rozřízla halenku i spodní prádlo a zranila jí na hrudi," popsal mluvčí divoké útoky.

Útočnici naštěstí sledovali svědci a díky nim ji policisté zadrželi. „Kriminalisté také zjistili, že je to stejná žena, která začátkem června v Písku u supermarketu opět bez jakéhokoliv důvodu napadla dvě ženy, jednu poškrábala v obličeji a druhé způsobila zlomeniny, které si vyžádaly léčení minimálně v délce šesti týdnů," řekl Jiří Matzner.

Vyšetřovatelka podala návrh na její vzetí do vazby, protože by mohla v útocích pokračovat. „Písečtí policisté také děkují všem občanům za pomoc," dodal mluvčí.

Další informace o případu přináší i aktuální vydání Píseckých postřehů. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 25.8.2018 09:30:06

  • Roman 

   Reagovat

    

   Přesně tak.

   Vloženo 25.8.2018 11:35:22

 •  

  Reagovat

   

  Přimlouvala bych se, aby tohle PP dotáhly do konce, aby to sledovaly a referovaly, protože fakt se mi to tu přestává líbit.

  Vloženo 24.8.2018 16:59:22

 • anonym 

  Reagovat

   

  Tak to je fakt sila ,pak nekam jdete,clovek ani nevi jestli se vubec vrati domu.... doufam ze ji to neprojde a pujde si to pekne odsedet!! vzdyt klidne mohla nekoho zabit

  Vloženo 24.8.2018 14:15:11

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Projde, dostane léčebnu. Ale měla tam už být dávno, tohle je selhání systému.

   Vloženo 24.8.2018 14:39:01

 • Tonda 

  Reagovat

   

  Musí někoho pořádně "kuchnout" (nejlépe fatálně), aby byl důvod.

  Vloženo 24.8.2018 13:38:34

 •  

  Reagovat

   

  Proč nešla sedět už za ten supermarket? Zdá se mi, že fetky jsou u nás chráněný druh.

  Vloženo 24.8.2018 13:13:16

  • písečák 

   Reagovat

    

   Přesně, a ještě možná bere invalidní důchod jako jí podobní.

   Vloženo 24.8.2018 13:22:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace