Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Už pošesté bojovali klienti domovů v kuželkách O táborský džbánek

 Autor: Jan Mareš

    Autor: Jan Mareš

JIŽNÍ ČECHY – Už po šesté se do táborské kuželny sjeli zástupci z devíti domovů pro osoby se zdravotním postižením a stacionářů kraje, aby si poměřili své síly v kuželkářském turnaji O táborský džbánek. Akci tradičně organizuje stacionář Klíček ze Záluží ve spolupráci s kuželkářským klubem Lokomotiva Tábor. Medaile ve tvaru džbánečků, pro všech pětačtyřicet sportovců a sportovkyň, stejně jako keramické džbánky pro tři nejlepší jednotlivce a pečené pro tři vítězná družstva, vyrábí tradičně, za pomoci pracovnic v sociálních službách, klienti Klíčku.


Každý ze soutěžících začíná pěti cvičnými, tréninkovými hody, které se do soutěže nepočítají, ale mohou rozhodnout v případě rovnosti v následujících dvou hodnotících kolech. Závodníci v každém kole mají deset hodů na všech devět kuželek, kdy sražená kuželka je za jeden bod. Body se sčítají, vyhodnocuje se nejlepší umístění jednotlivce a družstva.
V soutěži jednotlivců nejlepší byla Olga Pešková se 104 body, druhá Marta Šebestová s 94 bodů, obě z domova Petra Mačkov a třetí Jan Mikula s 93 body ze Sociální ze Sociální pohody Javorník. V družstvech jedničkou byli reprezentanti Domova pro osoby se zdravotním postižením Petra Mačkov, druzí z Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, třetí Denní a týdenní stacionář Klíček Záluží, čtvrtí Centrum sociálních služeb Empatie České Budějovice, pátí Denní stacionář Strakonice, šestí Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky - pracoviště Duha Písek, sedmí Domov pro osoby se zdravotním postižením Osek, osmí Domov pro osoby se zdravotním postižením Sociální pohoda Javorník a devátí byli soutěžící Sociálních služeb Česká Jindřichův Hradec. 

Stále zvyšující formu potvrdilo dívčí, favorizované družstvo Petry Mačkov, které zvítězilo v tomto turnaji už popáté.
„Poděkování patří také hlavním organizátorům z Denního a Týdenního stacionáře Klíček Záluží a Kuželkářskému klubu Lokomotivy Tábor. Také Asociaci poskytovatelů sociálních služeb České republiky, která akci podpořila hlavně finančně. Dále pak Technickým zařízením města Tábora za bezplatné zapůjčení haly, táborské agentuře Rubikon a Janu Melicharovi za ozvučení a hudební doprovod a samozřejmě sponzorům, bez kterých by to také nešlo,“ řekl z organizačního štábu Karel Sixta.

Zdroj: Karel Sixta

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace