Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

V Hradci dnes vrcholí studentská sbírka pro dětský domov

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

JINDŘICHŮV HRADEC – Dnes, v pondělí 13. ledna, lze naposledy podpořit sbírku žáků střední zdravotnické škole pro Dětský domov v Kamenici nad Lipou. Zkušenosti mají žáci školy z mnoha sbírek, například Brýle pro Afriku, zdravotnického materiálu pro zdravotnické středisko Itibo v Keni nebo křížovek pro Domov seniorů v Jindřichově Hradci.


Poslední sbírka trvala dva měsíce. Podle ředitelky Střední zdravotnické školy Běly Pickové to byla přirozená volba. „Jednak je to z těchto typů zařízení asi tady nejblíže Jindřichovu Hradci, jednak i naše studentky zejména sociálního oboru, pokud mají praxe, tak je tam třeba i absolvují. Takže spolupráce tam probíhá i v tomto směru,“ upřesňuje ředitelka školy Picková.
Sbírka pro Dětský domov v Kamenici nad Lipou začala loni 20. listopadu v Městské knihovně v Jindřichově Hradci. Lidé sem průběžně mohli nosit dětské stavebnice, hračky, kromě plyšových, časopisy, leporela a puzzle. A vyvrcholí právě dnes, přímo v budově Střední zdravotnické školy, a to od 12 do 16 hodin. Sbírka je zaměřená na oblečení pro děti mezi sedmým až devátým rokem, sportovní potřeby, školní potřeby, aktovky, batohy. A samozřejmě i nějaké hračky, časopisy nebo dětské stavebnice. Poté studenti věci, které lidé Dětskému domovu v Kamenici nad Lipou darovali, roztřídí a předají.
Zdroj: ČRo ČB

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace