Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

V kraji přetrvává nedostatek brigádníků, firmy se je snaží motivovat bonusem

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl

JIHOČESKÝ KRAJ - Počet nabízených brigád v Jihočeském kraji zůstává stejný od začátku léta, nabídka stále převyšuje poptávku. Firmy v odvětví průmyslu se snaží zájemce motivovat docházkovým bonusem ve výši 1 000 až 5 000 Kč za měsíc. Vyplývá to z vyhodnocení regionálních dat personální agentury Adecco ČR.

 

„Nabídka brigád je letos rozsáhlá a nedostatek kandidátů velmi znatelný. Zájemci si brigádu vybírají především podle výše mzdy," uvádí Ondřej Wysoglad, ředitel personální agentury Adecco ČR. A dodává, že s největším nedostatkem pracovníků se firmy potýkají především u nočních směn v oblasti výroby, přetlak je naopak na pozice v jednodušších montážních skladech, o které projevují zájem i pracovníci, kteří ještě nedosáhli plnoletosti.

Nejlépe placené brigády jsou v Jihočeském kraji v automobilovém průmyslu, kde si pracovník na pozici dělníka může vydělat až 150 korun za hodinu. Velmi dobře je placena i práce v potravinářství, za ni brigádníci dostanou od 110 do 140 korun za hodinu a k tomu prémie a stravné.

Stejné benefity nabízí i pivovary, kde se mzda pohybuje okolo 120 korun za hodinu. Kontrola výrobků je oceňována zhruba 110 korun za hodinu, za obsluhu v papírenství je možné získat až 100 korun za hodinu. V obou případech je ke mzdě přidáno stravné jako bonus. Brigádníci v supermarketech, kteří pracují u pokladny či doplňují zboží, si vydělají od 100 do 110 korun za hodinu. Balení výrobků nebo práce ve skladu jsou hodnoceny zhruba 90 korun za hodinu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace