banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V noci bylo bez elektřiny kvůli bouři až 20 000 domácností

Ilustrační foto. , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

JIHOČESKÝ KRAJ – Noční bouře Fabienne v jižních Čechách připravila o dodávky elektřiny až dvacet tisíc odběrných míst. Do rána tento počet ale klesl na sedm tisíc a E.on odhaduje, že dnes by se mělo podařit většinu výpadků v dodávkách proudu odstranit. Výpadky se netýkají velkých měst, ale většinou jde o malé obce.

 

„V jižních Čechách evidujeme aktuálně čtrnáct výpadků na vedení vysokého napětí," řekla kolem osmé hodiny ráno mluvčí E.onu Martina Slavíková. Některé se v noci podařilo opravit, jiné do rána zase přibyly. V noci bylo bez proudu až dvacet tisíc odběrných míst a ráno už jen sedm tisíc. Nejvíce výpadků má E.on hlášeno na Jindřichohradecku.

Pracovníci distribuční společnosti podle mluvčí vyrazili do terénu v maximálním počtu a v plné polní a postupně poruchy odstraňují. „Časy odstranění poruch se nyní těžko odhadují, záleží hodně na přístupnosti jednotlivých míst," řekla mluvčí, ale předpokládala, že dnes by se mělo podařit většinu poruch na dodávkách odstranit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace