Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

V Třeboni chtějí obnovit městské televizní vysílání

TŘEBOŇ – Třeboňská televize by měla začít vysílat letos v červenci. Vedení města vyhlásí výběrové řízení na nového dodavatele televizního vysílání, které má zahrnovat minimálně dvacet minut aktualit z města týdně. Nový dodavatel zakázku získá do konce roku 2019. Na pondělním zasedání zastupitelé schválili také financování. Ročně má výroba a vysílání informačního a publicistického programu pro Třeboň stát maximálně 1,1 milionu včetně DPH.

 „Televize má pro Třeboň vysílat v profesionální digitální kvalitě. Vysílání by mělo probíhat v týdenní periodě, čas nasazení programu bude pevně stanoven. Programovou skladbu bude televize připravovat v součinnosti se zadavatelem. Pokrytí signálem musí být zajištěno minimálně v Třeboni a příměstských částech. Podmínkou je také zajištění šíření signálu bez přesměrování antén,“ popsala podmínky starostka Třeboně Terezie Jenisová (KDU-ČSL). Zastupitel Jan Váňa (ODS) se v diskuzi zajímal o cenu za výrobu programu a vysílání. „Cena výroby jedné minuty pořadu se mi zdá přemrštěná. To můžeme častěji vydávat Třeboňský svět, bude to aktuálnější a vyjde nás to možná na polovic. Buď by se měla změnit cena, nebo navýšit počet minut vysílání,“ zmínil zastupitel Váňa.

 Podle tiskové mluvčí města Jitky Bednářové je stanovená cena v pořádku. „Cena nezahrnuje jen samotné vysílání, ale i výrobu programu. Dodavatel také může pocházet z úplně jiného koutu republiky a třeba se bude dojíždět dvě stě kilometrů. V každém případě ta dvacetiminutovka je minimální. Poslední dodavatel program doplňoval různými záznamy bez komentářů a to se nesetkalo s ohlasem, šlo spíše jen o zaplňování času. V třeboňském vysílání mají být aktuální reportáže a rozhovory. Publicistika je dost náročná a cena se od toho bude odvíjet,“ poznamenala mluvčí. Připomněla také, že jde o cenu přibližnou, přesnou částku určí až výběrové řízení. „Při stanovení ceny zakázky jsme vycházeli také ze zkušeností podobně velkých měst, kterým televizní vysílání dodávají externí firmy. A pokud jde o zkušenost z této branže, nejde o částku ke zbohatnutí,“ dodala Jitka Bednářová.

 Zdeněk Mráz (ČSSD) zmínil, že o televizní vysílání obyvatelé Třeboně stojí, mají zájem a říkají si o něj. „Mnozí jsou pohodlní a nechtějí číst noviny. Teď se budou moci podívat na speciální kanál a to jim bude vyhovovat. Navrhovaný způsob zadání je nejpřijatelnější, je to dobrá cesta. Televize je dneska běžná věc. Já osobně Třeboňskou televizi podporuji a jsem přesvědčený, že když se začne vysílat, tak to bude jen dobře a obyvatelé budou spokojeni. Měli bychom se do toho pustit a dát televizi šanci,“ myslí si místostarosta Mráz. S vypsáním výběrového řízení na dodavatele a financováním Třeboňské televize do výše maximálně 1,1 milionu potom souhlasilo 14 zastupitelů, čtyři byli proti a pět se jich zdrželo hlasování.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace