Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

  Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

 • Léčivé divadlo Gabriely Filippi

  Čtvrtek 17.10 19:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Vážných úrazů malých lyžařů přibývá. Pro dalšího letěl vrtulník

Ilustrační foto. , Autor: Horská služba

Ilustrační foto.     Autor: Horská služba

JIŽNÍ ČECHY – Už třetí velmi vážný úraz malého lyžaře na jihočeských sjezdovkách museli v únoru řešit záchranáři. Před víkendem si poranil nohu osmiletý chlapec ve skiareálu na Lipně, když upadl ve snow parku. Letěl pro něj vrtulník a s podezřením na zlomeninu nohy ho transportoval do nemocnice.

 

Se zlomenou nohou skončil v nemocnici také čtyřletý chlapec na začátku února, který se takto vážně zranil v areálu na Zadově. A na Zadově si vážně poranil nohu i desetiletý chlapec 7. února. Oba je do nemocnice transportoval vrtulník. Na sjezdovkách se přitom pohybují stále mladší děti, které se lyžovat teprve učí nebo k tomu ještě nemají dostatečné schopnosti a rodiče tak riskují jejich zdraví. Následky velkých zlomenin nohou si přitom děti nesou celý život.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Až začnou lzs znova létat 

  Reagovat

   

  Zimolovi chráněnci - soukromníci Alfacopter - tak se do jejich vrtulníčku dítě vejde docela snadno. Horší je to s dospělci. Ty budou vozit zase s budíkama položenýma na břichu. Tlustější asi rovnou v podvěsu??!! A pouze ve dne, v noci se Jihočeši letecky nezachraňují! Stejně tak, jako Jihočech, oproti Středočechovi nemá nárok na jistější záchranu, tak nemá nárok i na jiné služby, ve středních Čechách (v okolí Plzně, Brna, Ostravy, Olomouce...) obvyklé, třeba na veřejnou dopravu. Správný jihočech má utrácet za benzín a správný krajský Jihočeský papaláš si může za uspořené užívat. V údolí dutých hlav se vždycky dařilo vykukům v partajních funkcích!

  Vloženo 18.2.2019 09:42:35

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nelze než souhlasit. Po prostředcích vydaných na na úpravu základny v Bechyni,se bude letecká zase stěhovat do ČB...proč asi?? Protože se u toho opět někdo napakuje. Armáda funguje skvěle,sami zdravotníci si spolupráci nemůžou vynachválit....ale asi z toho kape do kapsy méně než by mělo... tak to opět vrátíme zpět. Hnus

   Vloženo 18.2.2019 09:59:05

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Bohužel to nerozhodl kraj ale vláda,ode zdi ke zdi..,

    Vloženo 18.2.2019 15:45:55

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Záchranka je v kompetenci kraje

     Vloženo 18.2.2019 16:27:35

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Ale né letecká, bohužel..

      Vloženo 18.2.2019 17:38:35

      • Proč bohužel? 

       Reagovat

        

       Vždyť na co ouřadové z JČ kraje sáhli, to zmařili!!
       Důchoďáky, lzs (schválili stavbu heliportu v Plané schválně tak, aby jej nemohla armáda využívat), veřejnou dopravu (privatizace lokálek Šumavy byla zhoršením ve všech parametrech - nehody, zpoždění, horší kvalita cestování, velký úbytek cestujících...) o busech nemluvě.

       Vloženo 18.2.2019 17:44:38

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Záchranka je jenom jedna, je v kompetenci kraje. Proto se taky dislokace řeší na krajském úřadu.

       Vloženo 19.2.2019 05:29:45

   • Jiří 

    Reagovat

     

    Mně se to taky nelíbí proč mněnit něco co funguje víc než dobře.Až někomu nepomůžou včas tak by chtělo žalovat toho kdo to rozhodl a napakoval se na tom.Co vy na to pani Stránská?ps:jako učitelka ste byla jedna z nejlepších,ale politika vás bohužel zmněnila.Váš bývalý žák.

    Vloženo 18.2.2019 19:34:58

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace