Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Ve Slapech, Rožmberku a Blažejově vznikají Pošty partner

Letos se pošta v Hrejkovicích u Milevska přesunula do prodejny Jednoty.  , Autor: L. Kolářová

Letos se pošta v Hrejkovicích u Milevska přesunula do prodejny Jednoty.     Autor: L. Kolářová

JIŽNÍ ČECHY - Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. květnu přejde nové jiné provozovatele dalších 20 provozoven. Celkem k tomuto datu tak bude fungovat 331 pošt. Každou desátou poštu v České republice tedy již provozuje smluvní partner. Z dvaceti nových Pošt Partner jsou tři v Jihočeském kraji. Ve Slapech na Táborsku, v Blažejově na Jindřichohradecku a v Rožmberku nad Vltavou na Českokrumlovsku. Ve všech případech bude poštu provozovat obec. Jsou ale i jiní provozovatelé. Na Písecku převzala některé pošty Jednota a například v Chřešťovicích i majitelka soukromého obchůdku. V dubnu vznikly Pošty partner v režii obcí v Besednici na Krumlovsku, ve Starém městě pod Landštejnem na Jindřichohradecku a soukromý provozovatel se ujal českokrumlovské pošty 2.

 

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tj. příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a volný prodej tisku.

 

 


  

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace