Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Vedoucí tanečního souboru dostal za pohlavní zneužívání nezletilých dívek dva roky ve vězení

AKTUALIZOVÁNO - 18.1.2018 17:47

STRAKONICE – Vloni 5. února zveřejnila policie informaci o stíhání vedoucího country tanečního souboru, a to za zločin pohlavního zneužívání a ohrožování výchovy dítěte. Dnes, ve čtvrtek 18. ledna, se u Okresního soudu ve Strakonicích konalo hlavní líčení v této věci. Obžalovaný Zbyněk M. (33) dostal od soudkyně Ivany Kolářové nepodmíněný trest v délce dvou let ve věznici s ostrahou a zákaz jakékoliv činnosti s mladistvými na osm let. Zbyňkovi M. hrozil trest až osm let za mřížemi.

Hlavní líčení začalo v osm hodin ráno. Soudkyně hned v úvodu rozhodla, že jednání bude neveřejné a všichni museli jednací síň opustit. Na vyhlášení rozsudku se čekalo skoro pět hodin na chodbě soudu.

Po vynesení rozsudku, kam už novináři směli, soudkyně své rozhodnutí zdůvodnila. Nyní už odsouzený Zbyněk M. měl v roce 2013 vykonat v sedmi případech soulož s nezletilou, ačkoliv věděl, kolik jí je let a ačkoliv věděl, že byl za pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže v listopadu roku 2007 odsouzen k podmíněnému trestu. Podmínka mu skončila v roce 2012. Během podmíněného trestu neměl soud žádné informace o spáchání přestupku nebo trestného činu. Podle soudkyně je ale zřejmé, že v době, kdy mu běžel podmíněný trest, trestnou činnost páchal. To vyplynulo z domovní prohlídky ze dne 2. února 2017, při které se u něj doma našlo v počítači, na DVD a na disketách 7000 pornografických děl vyobrazující dítě. Dále bylo prokázáno, že v roce 2011 tyto fotografie posílal e-mailem další osobě.

Soudkyně přihlédla k tomu, že se Zbyněk M. doznal a že ušetřil členky tanečního souboru a všechny poškozené toho, aby musely jít osobně svědčit k soudu a znovu popisovat, co se odehrávalo. Při hlavním líčení se tak pouze četly výpovědi ze spisů.

Rozsudek není pravomocný. Obě strany, jak státní zástupkyně Miroslava Prokešová, tak obhájce František Pacovský se nevyjádřily a vzaly si lhůtu na rozmyšlenou. V případě podání odvolání se kauzou bude zabývat Krajský soud v Českých Budějovicích.

Podrobnější informace chystáme do vydání Týdeníku Strakonicko ve středu 24. ledna.  

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • minulost 

  Reagovat

   

  člověk s minulostí tohoto pána by měl dostat více. Dočetl jsem se, že již v roce 2008 byl odsouzen k podmínce za to samé.

  Vloženo 20.1.2018 11:45:19

 • divák 

  Reagovat

   

  ta taneční skupina při vystoupení byla docela sexy, vony ty holky ve čtrnácti vypadaj jak vyspělý ženský, nó a potom čerte, dej pokoj

  Vloženo 19.1.2018 19:22:24

 • Jarda 

  Reagovat

   

  To mu rovnou mohli udělal jen TYTYTY a on by to už neudělal :-)

  Vloženo 19.1.2018 11:25:45

 • spermoň 

  Reagovat

   

  Na můj vkus dostal strašně málo, soudnictví měkne, jo kdyby vedoucí k tomu svinstvu ještě přimaloval tykadélka, pak by zcela jistě dostal pár let navíc.

  Vloženo 18.1.2018 20:37:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace