banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Velbloud Šajtán s lamákem Otíkem budou o víkendu v lipenském skiareálu bavit děti na čerstvém sněhu

Velbloud Šajtán a lamák Otík přijedou na Lipno už v sobotu.

Velbloud Šajtán a lamák Otík přijedou na Lipno už v sobotu.

JIŽNÍ ČECHY - Dvouhrbý velbloud Šajtán bude o víkendu opět bavit děti na Lipně. Tradiční akce Velbloud na sněhu zpestří sobotní program ve Skiareálu Lipno. Tam za poslední dny napadl dostatek přírodního sněhu a podmínky na lyžování jsou naprosto ideální.

Na Lipno spolu s velbloudem přijede také lamák Otík. Dvojice se nejprve vydá na Stezku korunami stromů, kde se s nimi hosté mohou potkat od 11 do 13 hodin. Odpoledne se obě zvířata zapojí do animačního programu v dětském hřišti Fox park. Tam budou od 14 do 16 hodin bavit malé lyžaře spolu s maskotem lišákem Foxem. „Velbloud a lama na sněhu se stali lipenskou tradicí. Tuhle dvojici jen tak v zimě nepotkáte, a tak je to pro děti každý rok velký zážitek,“ říká mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek. Šajtán pochází z Mongolska, kde teploty padají hluboko pod nulu, takže je zvyklý a zima mu nebude.

„Podmínky pro lyžování jsou ve Skiareálu Lipno výborné. Od minulého víkendu se drží teploty pod nulou, a tak jsme mohli zapnout děla a pokrýt sjezdovky novou vrstvou sněhu. Pomohla nám i příroda, když na Lipně napadlo kolem 15 cm čerstvého prašanu a v polovině týdne jsme protáhli běžecké stopy,“ uvedl ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek. Otevřeno je 10 km sjezdovek, což je nejvíce na Šumavě. Leží na nich až 80 cm sněhu. Lyžaři si užijí také skicrossovou trať nebo měřený slalom. Pro běžkaře je upraveno 10 km stopy na červené trase po hřebeni směrem na Frymburk. „Předpověď na další dny je příznivá a očekáváme i sněhové srážky. Pokud vše půjde podle plánu, brzy otevřeme i sjezdovku Střecha a postavíme překážky ve snowparku,“ dodává Dušek.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Ing. Školník 

  Reagovat

   

  Záhada velblouda vyřešena!

  Vloženo 19.1.2018 23:03:44

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace