pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

• Setkání seniorů

pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Velká cena města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu patřila Jakubu Ťoupalíkovi

Nejlepší jezdci na Velké ceně města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu 2019 v kategorii Elite. Zleva druhý Karel Camrda (ČEZ Cyklo Team Tábor), vítěz Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor) a třetí Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro). , Autor: Josef Janda

Nejlepší jezdci na Velké ceně města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu 2019 v kategorii Elite. Zleva druhý Karel Camrda (ČEZ Cyklo Team Tábor), vítěz Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor) a třetí Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro).     Autor: Josef Janda

AKTUALIZOVÁNO - 27.10.2019 02:13

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Jel jako ďas! Tak by se dal stručně a výstižně charakterizovat výkon cyklokrosaře Jakuba Ťoupalíka (Cycling Academy Tábor), který ovládl sobotní Velkou cenu města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu. Ťoupalík nasadil hned od začátku šestikolového závodu (1 kolo 2 500 metrů) ostré tempo a velmi brzy všem soupeřům ujel. Vítězný čas stlačil pod hodinu (55:40,8) a náskok 2:49 minuty na druhého závodníka nenechal nikoho na pochybách. Stříbrný dojel do cíle Karel Camrda (ČEZ Cyklo Team Tábor) a třetí skončil Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) se ztrátou 3:30 minuty na vítěze.

Mezi dvěma startujícími ženami zvítězila Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor). Juniory vyhrál Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor). Mezi kadety vyfoukl táborským závodníkům prvenství Václav Ježek (Ivar CS – Author Team).

Ve Veselí se rozdávaly také tituly mistrů Jihočeského kraje v cyklokrosu a jezdily i úplně nejmenší děti. Další podrobnosti ke všem kategoriím a bohaté ohlasy závodníků se dočtete ve všech středečních papírových Jihočeských týdenících.