banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Za tragickou nehodu s jedním mrtvým a dvěma těžce zraněnými padlo obvinění

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

RODVÍNOV/JINDŘICHŮV HRADEC - Ze zavinění tragické dopravní nehody, při níž jeden člověk zemřel, dva byli zraněni těžce a další lehce, byl na základě vyšetřování a znaleckého posudku obviněn pětašedesátiletý řidič Peugeotu.Podle původního šetření na místě byl jako pravděpodobný viník označen řidič Felicie.

K nehodě došlo 26. listopadu loňského roku u Rodvínova. Při nehodě se srazila tři osobní auta.

Obviněný řidič Peugeotu jel od Jarošova nad Nežárkou na Jindřichův Hradec. Pravděpodobně se plně nevěnoval řízení a přehlédl Felicii, která jela před ním. Zezadu do ní narazil a tím ji odmrštil do protisměru a tam do ní narazil protijedoucí Fiat. Peugeot přitom vyjel mimo silnici.

Spolujezdec ve Felicii na místě zemřel, řidič a další spolujezdec utrpěli těžká zranění. Tři lidé z Fiatu utrpěli lehká zranění, stejně jako řidič Peugeotu. Škoda na autech byla sečtena na 90 000 korun.

Řidič Peugeotu je obviněn z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví. Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu odnětí svobody na jeden rok až šest let.

 


 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace