Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Včely bzučí mezi a a gis

    Čtvrtek 17.10 16:00 - Písek, Prácheňské muzeum

    Přednáška.

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 

Záchranáři v Dačicích se přestěhovali do jedné budovy

DAČICE – Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje převzala ve čtvrtek 3. prosince nové prostory pro výjezdovou základnu v Dačicích. Díky nadstandardním vztahům s dačickou nemocnicí se podařilo v jejím areálu najít nové prostory pro kompletní výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci v jedné budově. Výhodou je také přilehlé garážové stání.

 

Prostory prošly částečnou rekonstrukcí včetně výměny oken a garážových vrat. Záchranáři nyní mají k dispozici garáž pro jedno sanitní vozidlo, sklad léků, dezinfekční místnost, denní místnost, šatny, sociální zázemí a místnosti pro lékaře, řidiče a záchranáře.

Záchranáři doposud sídlili v prostorách dačické nemocnice na více místech. Řidiči v jedné budově, lékaři a záchranáři v jiné budově. Toto uspořádání bylo z provozních důvodů velmi nepraktické.

Slavnostní předání proběhlo v areálu dačické nemocnice za přítomnosti náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivany Stráské, ředitele Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marka Slabého, ředitelky Nemocnice Dačice Miroslavy Člupkové a dalších zástupců zainteresovaných subjektů.

Na výjezdové základně v Dačicích slouží v nepřetržitém provozu jedna posádka rychlé lékařské pomoci.  Za rok vyjíždí přibližně k 1500 případům.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace