Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Zrekonstruovaná křižovatka u nemocnice zvýšila bezpečnost řidičů, kteří odtud vyjíždí

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Bez významnějších komplikací v provozu Nemocnice České Budějovice se uskutečnila rekonstrukce křižovatky v ulicích L. B. Schneidera a Boženy Němcové. Ta už je funkční, ale kompletní dílo zhotovitel předá městu v závěru příštího týdne.

 

„Návrh dopravního řešení křižovatky vycházel ze studie. Ta ukázala, že už je na hranici kapacity pro světelně neřízené křižovatky. Místo je frekventované a musí akcentovat nemocnici, proto ještě uvažujeme o osazení kamerou a upřednostnění sanitek. Jednáme o tom s vedením zdravotnického zařízení i se záchrannou službou. Dosavadní provoz je bezkolizní a řidiči si novou křižovatku chválí," uvádí ke stavbě za 11,2 milionů korun, která se realizovala za plného provozu, náměstek primátora František Konečný.

„Nemocnice tuto investiční akci považuje za přínosnou, a to především z důvodu navýšení bezpečnosti při výjezdu z nemocnice na ulici Boženy Němcové. Magistrát města zasluhuje pochvalu, protože úprava křižovatky L. B. Schneidera a Boženy Němcové měla bezesporu smysl," říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Břetislav Shon.

Pacienti cestující městskou dopravou jistě ocení i novou autobusovou zastávku, kterou nemocnice připravila přímo před vstupem do areálu (terminálu). Sloužit bude plánované lince č. 24 (elektrický midibus).  

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • - 

  Reagovat

   

  Zase nesmyslná travička, která tam dříve nebyla. Chybí odbočovací pruh od Lidické dolu na Mánesovku... Jsem zvědavý, jak dopadne oprava Lidické. Dnes tam brousí asfalt, žádné nové obrubníky, o kterých se mluvilo, tam nevidím. Ani na zastávce nejsou ty oblé zastávkové, ale ty co tam byly 100let + beton. Bude alespoň použit tichý asfalt? Nebo ten se používá jen u křiklounů na Máji, kde je silnice daleko od domů?

  Vloženo 25.8.2018 19:30:17

  • Budějčák 

   Reagovat

    

   Včera jsem tudy šel. Zatím vyrobily obrovské ostrůvky na křižovatce U Ortů. Kolem těch přechodů jsou i nové kamenné obrubníky. Třeba překvapí a dotáhnou je za týden k té světelné křižovatce s Pařízkovou ul. (teď jsou tam ty staré vyvalené od stromů). Zatím to ale vypadá na nějakou slátaninu historických kamenných/starých betonových/nových kamenných. Jinak ta zastávka směrem do centra má zastávkové obrubníky, směrem z města jsou stále ty stoleté. Také to vypadá, že bude zastávka do centra posunuta blíže centru. Když jsme u těch zastávek, bylo by dobré tu stříšku u Samsonu přesunout na ten plácek, co bývala trafika. Nyní moc zaclání do chodníku. Stříška by mohla mít i dvojnásobnou kapacitu. Tichý asfalt by mne také zajímal. U tak vytížené ulice bych to bral jako samozřejmost.

   Vloženo 27.8.2018 10:53:29

 • Uda 

  Reagovat

   

  Proto dnes zřejmně tam byla bouračka,jsou tam u krajnice plasty,a super fronty díku dík přidejte semafory na každý výjezd ať žije lobing

  Vloženo 24.8.2018 17:03:45

  • Pepa 

   Reagovat

    

   žádný frontz tam nevidim a jezdim tak od den..Nejsem pro semafory všude ale tady i na pekárenský maj smysl..Vyjet od nemocnice se dalo hodně blbě

   Vloženo 24.8.2018 18:27:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace