• Velikonoční pečení

pátek 19.4 10:00 - Volary, Městské muzeum

Budou se péct housky, česnekové placky a chleba.

Ztracený bod v závěru. Prodloužení rozhodl Fořt

MILEVSKO – Milevští hokejisté přivítali dva dny před Štědrým dnem jindřichohradecký Vajgar. I přes skvělé nástupy do třetin nakonec nebrali plný počet bodů, když v závěru přišli o tříbrankový náskok. První třetina patřila jasně domácím, svou první brankou v utkání poslal Milevsko do vedení Bílek. Individuální akcí zvyšoval na 2:0 Jakub Suchan a svěřenci Emila Švece odcházeli do kabiny s úsměvem na rtech. To platilo i po druhé třetině, kdy svou druhou trefou zvyšoval po snížení hostů na 3:1 Bílek a korunoval tak svůj výborný výkon. Rovněž vstup do třetího dějství vyšel domácím na jedničku. Po pěkném zakončení Ivana Radosty vedlo Milevsko už 4:1, jenže závěr utkání svěřencům Emila Švece naopak hrubě nevyšel. Hosté po dvou rychlých brankách dostali Milevšťáky pod tlak, z čehož plynulo vyrovnání necelou minutu před koncem. Oba týmy se tak setkaly v prodloužení, které se hraje formátem tři na tři. Díky skvělým zákrokům Michaela Pance si domácí udrželi naději na vítězství, které nakonec vystřelil Jiří Fořt.

‚‚Myslím si, že jsme se zase báli hrát na puku. Dostali jsme zbytečné dva góly. Místo toho, abychom hráli na polovině soupeře, tak jsme hráli u nás, což vedlo k inkasovaným brankám. Měli jsme zachovat větší klid a neházet po sobě takhle puky. Škoda toho bodu, ale zaplaťpánbůh za dva,'' okomentoval ztrátu vedení kouč domácích Emil Švec, jenž přeje za celé HC Milevsko 2010 čtenářům a fanouškům hezké svátky a všechno nejlepší do nového roku 2019.

HC Milevsko 2010 – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4 po prodl. (2:0, 1:1, 1:3 – 1:0).

Další zápasy čekají Milevšťáky těsně před koncem kalendářního roku – v sobotu 29. prosince hrají v Humpolci a o den později doma přivítají v charitativním utkání pro vojáka z Milevska, zraněného v Afghánistánu, soupeře z Telče. O tomto utkání už jsme informovali v samostatném článku – viz. níže.