Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jindřichův Hradec má nejvíc předzahrádek v kraji, nově zůstanou otevřené celoročně

 Autor: Jana Urbanová - JČteď

    Autor: Jana Urbanová - JČteď

AKTUALIZOVÁNO - 14.3.2019 16:38

JINDŘICHŮV HRADEC - Sezóna předzahrádek je za dveřmi. V Jihočeském kraji vede v jejich počtu Jindřichův Hradec. Letos jich bude ve městě 54. Ještě před devíti lety to přitom byla jen jedna předzahrádka. Město se teď rozhodlo zmírnit pravidla pro jejich fungování.

 

Předzahrádková sezóna trvá obvykle od dubna do konce října. Jindřichohradečtí radní na svém posledním zasedání vyhověli provozovatelům restaurací. Ti chtěli, aby byla možnost otevřených předzahrádek celoročně. Důvodem jsou podle restauratérů časté teplotní výkyvy a neobvykle teplé zimy.

Provoz předzahrádek podle nové podoby tržního řádu ale upravují dvě podmínky. "Od listopadu do března, mimo hlavní sezónu by předzahrádky měly být vybaveny pouze přenosným zařízením, to jsou stolky a židle, čili by tam nebyly pevné konstrukce," upřesňuje tajemník městského úřadu Karel Přibyl a dodává, že pokud by bylo potřeba provést zimní údržbu, musely by předzahrádky ustoupit úklidové technice. Druhou podmínkou pak je, že předzahrádky během zimy zůstanou otevřené jen v době od 10 hodin dopoledne do 18 hodin vpodvečer. Omezení platí kvůli případnému rušení nočního klidu.

Město v minulosti už jednou předzahrádky v zimním období povolilo. Jejich provoz byl ale zpoplatněn.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace