neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

• S muzeem v přírodě

neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

Ornitologická procházka.

Jistý vítěz druhé ligy remizoval na půdě Jihlavy

JIHLAVA – Už ve středu 8. května si zajistili fotbalisté Českých Budějovic prvenství v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže a návrat po čtyřech letech mezi elitu, takže mohli zajíždět k dnešnímu šlágru na trávník druhé Jihlavy bez jakékoliv nervozity. Trenér David Horejš nechal odpočívat některé opory úspěšného týmu a šanci v základní sestavě naopak dostali jindy ne tolik vytěžovaní mladíci Řezáč, Fišl nebo navrátilec po zranění Havelka. Domácí Vysočina ještě nemá jistotu postupu do baráže o nejvyšší soutěž, ale že jim Jihočeši nedají nic zadarmo ukázala hned 14. minuta, kdy otevřel skóre svou 17. brankou v sezoně nejlepší kanonýr FNL David Ledecký – 0:1. V závěru první půle pak srovnal jihlavský kapitán Vaculík, a protože po změně stran další gól nepadl, rozešly se oba týmy ze šlágru kola smírně.

Další utkání blížícího se závěru soutěže sehrají Jihočeši v sobotu 18. května doma proti Varnsdorfu a půjde o poslední domácí zápas aktuálního veleúspěšného ročníku.

FC Vysočina Jihlava – SK Dynamo ČB 1:1 (1:1). Branky: 45. Vaculík – 14. Ledecký. ŽK: 0–1 (Novák). Rozhodčí: Orel – Vitner, Vaňkát. Přihlíželo 960 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Křížek – Řezáč, Fišl, Novák, Helešic – Čavoš, Javorek (82. Brandner) – Martan (60. Wermke), Havelka (87. Havel), Provod – Ledecký.