Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Josef Holub: V boji o záchranu jsem se odevzdal na maximum

Ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub. , Autor: Josef Janda

Ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Fotbalisté Táborska nakonec boj o záchranu druhé nejvyšší soutěže v sezoně 2018/2019 nezvládli. Ve 30 utkáních nasbírali při bilanci 6-7-17 pouze 25 bodů a při skóre 37:53 skončili na předposledním 15. místě, které znamená jediné – sestup do třetí nejvyšší soutěže ČFL. V obsáhlém rozhovoru pro Týdeník Táborsko se ředitel fotbalového klubu FC MAS Táborsko Josef Holub rozpovídal o letošní nepovedené sezoně. Jak ji hodnotí a v čem spatřuje příčiny sestupu?

 

Vysvětlí také, proč nasadilo Táborsko řadu hostujících hráčů, kterým byl později podle různých názorů osud Táborska lhostejný. Byl Petr Mikolanda tím správným trenérem pro jarní boje o záchranu? Pět kol před koncem přišel nový trenér z vlastních řad Karel Musil, kterému dělal Josef Holub asistenta. Co mu tahle zkušenost dala? Mohl ředitel klubu udělat ze své pozice pro záchranu ještě více? Proč někteří hráči z áčka nestačili v béčku ani na divizní zápasy? S ředitelem fotbalového Táborska nahlédneme také do budoucnosti. Jaké bude mít sestup dopady na fungování klubu? Nebojí se odlivu sponzorů? Jak to vypadá s hráčským kádrem? O ambicích v ČFL má ředitel Holub jasno – co nejrychlejší návrat do druhé ligy. Dále vysvětlí, proč neuvažoval po sestupu áčka o rezignaci na funkci ředitele. Josef Holub také přiblíží, čeho si na uplynulé sezoně v klubu nejvíce cení. Na závěr zmíní plány s B-týmem.

Táborsko skončilo na 15. sestupovém místě s 25 body jako poslední Znojmo. Jak tenhle výsledek sezony hodnotíte?
Rozhodně je to neúspěch. Záchranu jsme měli ve vlastních rukách. Tři domácí mečboly jsme nepotvrdili a zachraňovat se v posledním kole v Hradci Králové bylo obrovsky těžké.
Ambice před sezonou i před jarní částí byly hrát klidný střed tabulky. Nebyly tyto ambice přece jen přehnané?
Přehnané podle mě nebyly. Kádr i vložené finance měly středu tabulky odpovídat. Bohužel spoustu zápasů jsme nezvládli o gól, což nás stálo body, dobré umístění i vnitřní pohodu v týmu.
V čem spatřujete další příčiny sestupu?
O hráčské kvalitě jsem přesvědčený, tou to není. Ani v kabině nebyly žádné rozbroje, kluci vycházeli v pořádku. Chyběl nám...

Obsáhlý rozhovor s ředitelem FC MAS Táborsko Josefem Holubem čtěte v dnešním tištěném Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - 21 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Čosič 

  Reagovat

   

  Po odchodu pana Smrže, jako většinového vlastníka klubu, a sportovního ředitele pana Samce ztratil klub punc profesionálního klubu. Do vedení se dostali lidé bez zkušeností s profesionálním fotbalem.Proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.Po dlouhém hledání se našel generální sponzor, jehož zástupce pan Milko se samozvaně stanovil sportovním ředitelem.Vybavuji si rozhovor s ním na stránkách FCT, že musel klubu ukázat, jak správně se má vše uchopit a začít pracovat profesionálně.Na doporučení Sportinvestu byl po neúspěšném podzimu tudíž angažován trenér Mikolanda se svým realizačním týmem. Tato trenérská sestava byla ještě před skončením podzimu vyhozena ze Žižkova, který se také zachraňoval ve 2. lize. Budiž.Groteskní ale je, že 5 kol před koncem soutěže se vyhodnotilo, že to nebylo asi to pravé ořechové a jako záchrance se na palubě potápějící lodi objevuje šéf SCM pan Musil a asistenta mu nedělá nikdo jiný, než výkonný ředitel klubu ,pan Holub.Celkem tristní situace.Pane Holube, Vy spolu s členy představenstva jste vybrali hráče kteří za FCT hráli, vy jste vybírali trenérské týmy a tudíž i Vy jste zodpovědní.Některé Vaše odpovědi v rozhovoru pro týdeník Táborsko se dají zpochybnit.

  Vloženo 29.6.2019 01:05:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ježišmarjá vy děláte, jako kdyby Holub s Milkem měli nastřílet ty góly co chyběly!

   Vloženo 29.6.2019 10:04:00

 • Luboš 

  Reagovat

   

  Zimák má kapacitu cca 4500 míst. Jinak pro VS, ohledně chodu klubu nic nevím, jen jsem psal o tom, jak chodí u mládeže, jak je to s financema od města fakt nevím, ale pokud šlo stejnou cestou jako v minulosti s hokejkama, tak je to k pláči. Tak závěr: ze zimáku tržnici, fotbalová hřiště jako parkoviště, dětem koupit tablet, ať hrají sport na něm a bude to, ne? (Raději upřesňuji, myslím to ironicky.) Luboš Hořejší, Tábor.

  Vloženo 27.6.2019 16:22:59

  • VS 

   Reagovat

    

   Tak to sorry, Luboši rozdíl je tedy asi 2692 (max. kapacita ZS je 4992 diváků) , kteří stejně nepřijdou. Ty Luboši taky musíš vědět, že táborská radnice jako taková není nakloněna výkonnostnímu sportu, protože má názor, že více či méně škodí zdravému vývoji dětí. Možná na to něco je. Nicméně ten názor je chybný a nekoresponduje s minulými i plánovanými investicemi do sportovišť.
   Podepisovat se nebudu, protože tato anketa je založena na anonymním pojetí, aby se tady mohla i radnice psát, jak to dělá dobře a nebylo to poznat, odkud to jde.

   Vloženo 28.6.2019 07:16:13

 • JAKO HOKEJ 

  Reagovat

   

  Tak rozdíl mezi táborským hokej a táborským fotbalem je už jen ten, že Zimák má kapacitu asi 2000 diváků a Kvapilka cca 1300 diváků. Tedy rozdíl asi 700 diváků, kteří stejně na tu chudobu chodit nebudou. Takže tady máme až 3x naddimenzovaná drahé sportoviště za občanské peníze.

  Vloženo 27.6.2019 16:02:20

 • Luboš 

  Reagovat

   

  Pro drn: Soběslav má většinu hráčů s minulostí v Táborsku, Dynamu, někdo byl v Písku atd. Čistých odchovanců, kteří jsou v Sobíku od přípravku až po muže, těch moc není. Tuto informaci čerpám z appky FAČRu, kde je historie přestupů každého hráče. A co FCT týká, tak jsem to myslel tak, že si po odchodu nejmenovaného mecenáše nemohou dovolit tolik kmenových hráčů, co tu bylo v sezóně 2013/14. Na konci téhle sezony skončilo FCT na 3. místě v II. lize, určitě si všichni pamatují. Tak nezbylo nic jiného, než brát hráče na hostování a zkusit jít touhle cestou. Odchovanci: dětí ve sportu je méně a méně, aby jich alespoň několik v 19 letech mohlo nastoupit v dospělém fotbalu (i kdyby jen v OP) musí trénovat a hrát zápasy. Pokud možno na co nejlepší úrovni. Takže třeba FCT má mladší žáky v lize, kde hrají např. proti Spartě, Bohemce atd. Od starších žáků až do 19 let hrají týmy FCT druhou nejvyšší soutěž. Aby udrželi alespoň tuto ligu, musí se dost ohánět - všichni ti kluci chodí norm. do školy, odpoledne mají trénink a o víkendu zápas. Jednou doma, jednou venku. Během té doby jich dost skončí, comp vyhraje. A těm, kteří zůstanou, se snaží vedení FCT zlepšit tréninkové podmínky. Je to zlé?

  Vloženo 27.6.2019 15:02:28

  • VS 

   Reagovat

    

   Luboši, ty víš, že to v Táboře není úplně pravda co píšeš. Když uděláš z FC Táborsko a.s. stavební firmu za účelem zisku, vytáhneš z města za cca 3 roky 25.000.000 na nový stadion a spadneš, tak jde o úplně jinou věc. Z venku to vypadá, že jde jen o to, pod nějakou záminkou stavět, stavět a stavět a nemyslet na fotbal jako takový. Pak dáš do vedení lidi, na které to svedeš, protože už máš vyděláno a o fotbal vůbec zase nejde. Můžeš pak dělat mládež jak chceš, ale je-li na konci vždy takový tunel, tak už ani neseženeš sponzory, protože je to ostuda. Byl jsem na zápase Táborsko-Žižkov. Měla to být remíza či měl vyhrát Žižkov a byl by dříve konec fotbalového trápení. Taky víš, proč je zde čím dál tím míň dětí. Protože Tábor stárne a mladí lidé odcházejí např. do Písku, Prahy a do Budějovic, protože je zde nic nedrží a táborská radnice je v tomto úplně mimo. Uspořádá občas na Žižkáči nějakou akci a tím končí. Všichni na radnici jsou cyklisti individualisti a nechápou jak má fungovat kolektivní sport jako hokej, fotbal či volejbal. To se taky dávno ví. Nemáme ani pořádnou halu pro halové míčové sporty. Po 30 letech sametovky, je to fakt darda. Že, Luboši?

   Vloženo 27.6.2019 15:51:21

 • li 

  Reagovat

   

  To se budou divit "B" mužstva pražských k...v,jaký že tu máme krásný drahý fotbalový velestánek..

  Vloženo 26.6.2019 21:31:09

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   ... a místní se nebudou konečně stydět za tento sportovní stánek

   Vloženo 27.6.2019 06:22:17

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace