pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

• Velikonoční hraní na kantely

pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Junioři Písku vstoupili do bojů o extraligu těsnou výhrou

PÍSEK - Junioři hokejového klub IHC Písek prožívají úspěšnou sezonu. V regionální lize juniorů prošli základní skupinou se dvěma porážkami z deseti zápasů a podobně dobře se jim vedlo i dál. V nadstavbové skupině se utkali čtyřkolově se sedmičkou soupeřů. V osmadvaceti duelech našli přemožitele jenom třikrát, s předstihem si zajistili první místo a právo účasti v bojích o postup do extraligy. Ty pro písecké naděje začaly ve středu 20. března v domácím prostředí na ledě u Otavy. V prvním utkání se Písečtí střetli s vítězem skupiny R - týmem HC Litomyšl. V průběhu necelých dvou týdnů se ještě utkají s týmy HC Slovan Ústí nad Labem a Warriors Brno, vždy na vlastním ledě i na ledě soupeřů. Skončí-li junioři IHC Písek na prvním nebo druhém místě čtyřčlenné skupiny, po letech tápání si zajistí účast v nejvyšší mládežnické soutěži České republiky - extralize juniorů!

1. kolo - středa 20. března
IHC Písek - HC Litomyšl 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Šuhaj (Novák, Hora), 38. Novák (Přibyl, Pelant), 45. Šuhaj (Houdek) - 20. Fila (Večeřa, Vytlačil), 24. Večeřa (Voříšek)
Rozhodčí: Hucl - Sedláček, Malý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 148
Písek: Kříž - Houdek, Pelant, Hora, Kocour, Tampier, Řezáč, Kacbunda, Kurfürst - Fríd, Šuhaj, Novotný, Smetana, Novák, Přibyl, Pechlát, Petřík, Brož, Lamač

Celých šedesát minut se hrál vyrovnaný duel, v kterém se oba týmy vystřídaly ve vedení. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2 a osudu utkání, po kterém se u Otavy radovali písečtí hoši, rozhodl kapitán Vojtěch Šuhaj. Pět minut po zahájení třetího dějství si ve středním pásmu vzal kotouč, protáhl se kolem obránců a perfektním blafákem, kdy gólman hostí viděl puk až ve své síti, rozhodl třetím gólem o prvním barážovém vítězství Písku.
K druhému utkání jedou Písečtí v pátek 22. března do Ústí nad Labem a na svůj led se vrátí v neděli 24. března, kdy je čeká tým Warriors Brno. Úvodní buly padne už v 17.10 hodin a ne, jak bylo původně avizováno v 19 hodin.

„V téhle baráži si děláme velké ambice. Z našich třech soupeřů sice známe jenom Ústí, ale rozhodně chceme do extraligy postoupit. Ústí nás sice vloni dvakrát porazilo, ale každý rok je jiný. Warriors neznáme, ale víme, že jejich dorost sestoupil z extraligy, takže asi špatný tým to taky nebude," nastínil ambice svého týmu písecký trenér Radek Volf.