Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Kádr basketbalistek doplnila strakonická odchovankyně Drachovská

STRAKONICE - Sedmadvacetiletá podkošová basketbalistka Michaela Drachovská, která byla i členkou reprezentačního výběru U20, hlásí návrat do extraligových Strakonic. Dres místního celku oblékne po bezmála šestileté pauze. V dorostenkách nastřílela 1102 a v dospělé kategorii 1440 bodů. Patří mezi třicet nejlepších hráček, co kdy ve strakonickém týmu působily.

Vedení klubu společně s trenérem Ivanem Benešem řešilo, jak doplnit kádr po tom, co pivotmanka Zora Jilečková předčasně ukončila svoji kariéru kvůli dlouhodobým problémům se zády. A nakonec padla volba právě na strakonickou odchovankyni Drachovskou. „Míšu si vybral jako doplnění kádru trenér Beneš. Dali jsme jí přednost před zahraniční hráčkou. Už v našem klubu působila, hrála tu například s Editou Šujanovou, takže velmi dobře zná nejen prostředí, ale i své nové spoluhráčky,“ vysvětluje Eduard Gaisler, generální manažer Czech Coal Aldast Strakonice.

Drachovská hrála ve Strakonicích naposledy v sezoně 2007/2008 a poté přestoupila do pražské Sparty, kterou další sezonu vyměnila za Basketbalovou akademii Sparty Praha. V ročníku 2010/2011 hrála za mladoboleslavskou Slovanku, a když se její tým představil u Otavy, zavzpomínala na staré dobré časy: „I když jsem ve Strakonicích působila v době, kdy se nám jako týmu moc nedařilo, vždy jsme udrželi ve Strakonicích nejvyšší soutěž a byla to v podstatě moje nejúspěšnější léta.“ Poté se vrátila zpět do BA Sparty, které zůstala věrná i přesto, že klub hraje druhou nejvyšší tuzemskou soutěž – I. ligu. I tam ale potvrzovala své kvality, takže se zařadila mezi TOP prvoligové hráčky.

„Chtěli bychom ještě poděkovat Basketbalové akademii Sparty Praha za to, že jsme se vstřícně dohodli,“ uzavírá Eduard Gaisler.

Tisková zpráva, foto archiv Jana Škrleho

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace