Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

  Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

  O legendárním šumavském převaděči.

 • Kavárnička

  Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Kam po základce? 3 otázky pro ředitele středních škol. Dnes - SOU Sedlčany

Výrobky žáků z kurzu studené kuchyně. , Autor: Archiv SOU Sedlčany

Výrobky žáků z kurzu studené kuchyně.     Autor: Archiv SOU Sedlčany

Na pomoc deváťákům, vycházejícím ze základních škol, i jejich rodičům, je tu tato anketa, která pomáhá zorientovat se v nabídce středních škol, nejen na území Jihočeského kraje, ale i v okolí, které je pro Jihočechy dobře dostupné. Dnes odpovídá Jiří Kolín, ředitel Středního odborného učiliště v Sedlčanech.

 

1. Jaký obor je na vaší škole nejžádanější?
Ze strany žáků je největší zájem o učební obor kadeřník. Ze strany zaměstnavatelů je to výrobce potravin, kuchař a zámečník.

2. Máte nějaké novinky a co vás k jejich zavedení vedlo?
Novinkou je otevření učebního oboru Výrobce potravin, který vychovává operátory pro průmyslovou výrobu potravin v širokém spektru potravinářských odvětví. Od mlékárenství přes pivovarnictví až po konzervárenství.

3. Proč si vybrat zrovna vaši školu?
Jsme škola s více než 130. letou tradicí. Všechna pracoviště odborného výcviku i teoretické výuky, sportoviště i domov mládeže, vše máme v jednom areálu. Jsme škola, která se nebojí moderních trendů ve výuce, žáci si zde mohou přijít na slušné peníze. Více najdete na www.sousedlcany.cz a www.facebook.com/sousedlcany

 

 

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace