Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Kamera odhalila, kdo poškodil značku i snahu o pozdější nápravu

Ilustrační foto

Ilustrační foto

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Obsluha městského kamerového systému v Českých Budějovicích vypátrala viníka dopravní nehody, který v úterý 3. října poškodil dopravní značku na Lannově třídě. Na záznamu zůstal zachycený z následujícího dne i pokus řidiče škodu napravit a značku znovu umístit.


V pátek 6. října strážníci nalezli na křižovatce Lannovy třídy a Jeronýmovy ulice ležící dopravní značku. Prostřednictvím městského kamerového systému se podařilo vypátrat viníka dopravní nehody, která se stala v úterý 3. října krátce před sedmou hodinou ranní. Jednalo se o řidiče dodávky patřící společnosti, která v této lokalitě zásobuje jednu z prodejen. Řidič při couvání vozidlem srazil dopravní značku a odjel.
Den poté, ve středu 4. října, spatřila obsluha městského kamerového systému stejné vozidlo. Jakmile řidič spatřil dotyčnou dopravní značku opřenou o zeď přilehlého domu, vystoupil a snažil se ji umístit na původní místo. Tam skutečně vydržela až do pátku 6. října, kdy neodolala povětrnostním podmínkám. Tehdy strážníci zjistili, že dopravní značka skutečně nebyla poškozena pouze větrem, poškození patky bylo způsobeno mechanickou silou.
V sobotu 7. října se strážníkům podařilo na Lannově třídě zastavit řidiče vozidla, který dopravní značku v úterý poškodil. Osmačtyřicetiletý muž nezapíral. Celým případem se nyní s využitím důkazních materiálů bude zabývat správní orgán.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace