pondělí 17.6 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Písňová retro vzpomínka.

• Mallory

pondělí 17.6 14:30 - Písek, Knihovna

Probační a mediační služba vás srdečně zve na promítání dokumentárního snímku Mallory (2015) režisérky Heleny Třeštíkové a následnou debatu s hlavní hrdinkou a dalšími aktéry na téma životního uklouznutí, možnosti změny a druhé šance. Vstup na film i debatu zdarma.

Soutěže (1)

Katovice opět nadělovaly, jejich koncert v derby odnesla doma Blatná

Blatná - Katovice 1:5 (1:3) , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Blatná - Katovice 1:5 (1:3)     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

BLATNÁ – Jednoznačná záležitost! Fotbalisté Katovic natáhli vítěznou sérii na šest zápasů a opět soupeře deklasovali. Ve 27. kole krajského přeboru v sobotu 25. května ovládli okresní derby, když Blatnou na jejím hřišti smetli 5:1 (3:1). Skóre mohlo být navíc mnohem vyšší vzhledem k řadě nevyužitých šancí hostů a toho, že počet jejich útoků zastavených praporkem pomezních rozhodčích kvůli ofsajdu se blížil dvěma desítkám.

Začátek zápasu byl ve znamení průtrže mračen a silného deště, což ovlivnilo stav hřiště a rychlého skluzu míče. V 10. minutě poslal domácí do vedení Čadek, ale pak už skórovali jen hosté. Dvěma trefami v 19. a 20. minutě otočil stav Uher, následně navíc Repa neproměnil penaltu. Po necelé půlhodině skončil míč v brance díky Tušerovi – 1:3. V 52. minutě si blatenský Sýkora dal čistokrevného vlastňáka a na 5:1 pro Katovice zvýšil v 70. Repa. Na hřišti byl víceméně jen jeden tým. Katovice výborně kombinovaly a soupeře jasně přehrávaly.