Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Kavárnu v koldomu radní odložili na neurčito, obyvatelé kulturní památky mohou být v klidu

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - O osudu prázdných prostor posledního patra českobudějovického koldomu stále není jasno. Původní záměr nejvýše položené kavárny ve městě dostal velké trhliny, když se do výběrového řízení přihlásili pouze dva zájemci. Zastupitelstvo před pár dny smetlo ze stolu i možnost změny prostor na byty. O dalším využití devátého patra koldomu a výsledcích výběrového řízení měli radní debatovat na svém pondělním jednání. Návrh ale nakonec odložili.

 

Kavárnu v koldomu chtěla provozovat Pizzerie Lišov a spolek Budějčáci. První jmenovaný zájemce nevyhověl stanoveným podmínkám a druhý nabídl pouze tisíc korun za měsíční pronájem. Někteří zastupitelé vzhledem k výsledkům výběrového řízení navrhli od záměru kavárny v koldomu raději upustit. "Je otázka, jestli ten prostor nebude kolaudován jako bytový prostor. Uvažovalo se například o ateliéru. Pokud by šlo o rozšíření bytového fondu města, tak bych se tomu určitě nebránil," navrhoval zastupitel Vojtěch Filip. Ani návrh na možnost bytových prostor ale nakonec hlasováním neprošel.

Celá debata kolem využití devátého patra koldomu se proto dostala na pondělní jednání českobudějovických radních. Přestože debata proběhla a na radu města dorazil také architekt, žádný posun nenastal. "Z důvodu rozvedení dalších možných variant využití prostoru bylo výběrové řízení odloženo. Žádný další termín jsme si neurčili," řekl dnes primátor Jiří Svoboda s tím, že se rada města vrátí ke koldomu při některém ze svých dalších jednání. Obyvatelé osmého patra unikátního domu na Pražské třídě, kteří proti záměru kavárny dlouhodobě protestují, tak mohou být zatím v klidu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace