Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Seniorský večer - Milevská čtyřka

  Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

  Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

 • Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Kraj schválil peníze pro fotbalovou a hokejovou akademii talentů

Šétrenérem regionální fotbalové akademie je Tomáš Maruška, který je manažerem pro talentovanou mládež i na úrovni Fotbalové asociace ČR:

Šétrenérem regionální fotbalové akademie je Tomáš Maruška, který je manažerem pro talentovanou mládež i na úrovni Fotbalové asociace ČR:

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajští zastupitelé na zasedání 17. května schválili příspěvek kraje ve výši 1,8 milionu korun pro regionální fotbalovou akademii a 4 miliony korun pro hokejovou akademii při HC České Budějovice. Peníze na výchovu talentovaných mladých sportovců jsou určeny na období od 1. srpna 2018 do 31. července 2019.

Provozováním hokejové akademie je od Českého svazu ledního hokeje v Jihočeském kraji pověřen klub HC České Budějovice. Pro dané období je do akademie zařazeno 72 hráčů od juniorů přes starší až po mladší dorost. 

Pro přespolní hráče má klub od města v pronájmu ubytovnu na Pražské třídě a platí tam vychovatelku. Pro juniory pak má k dispozici jeden služební byt. Hráči chodí v Českých Budějovicích do základních a středních škol a trénují v Motoru.

Celkové roční náklady hokejové akademie činí 14,318 milionů korun, z toho město České Budějovice hradí 8 milionů, 4 miliony kraj a další peníze poskytuje Česká unie sportu, hokejový svaz a také samotní rodiče hráčů. Peníze se vynakládají na úhradu trenérů, administrativního zajištění, materiálního zabezpečení, náklady na ubytování hráčů a také na zápasy. 

Příspěvek na regionální fotbalovou akademii je podložen memorandem o spolupráci mezi Jihočeským krajem, Fotbalovou asociací ČR a městem České Budějovice. Fotbalová akademie vznikla o rok dříve než hokejová, už k 1. září 2016. V tomto školním roce je v ní začleněno 49 hráčů z Jihočeského kraje ve věku 13 - 15 let, z toho 36 mimobudějovických. 

Navštěvují Základní školu Máj I. V 9. třídě je 21 fotbalistů, v 8. třídě 22 a v 7. třídě 6, což jsou rovněž hráči kategorie U14, kteří ovšem šli o rok déle do školy. Přespolní jsou ubytovaní v domově U Hvízdala. Z krajského příspěvku se hradí ubytování, stravování, vychovatelé, zdravotní prohlídky či doprava na tréninky. 

Celkový roční rozpočet fotbalové akademie představuje částku 7,65 milionu korun. 

Krajští zastupitelé v drtivé většině tyto projekty podporují. Intenzivní výchovu talentů považují za potřebnou. Například u hokeje se z těchto talentů jeden hráč připravuje na MS do 18 let, 3 hráči jsou v reprezentačním výběru do 17 let a 2 v reprevýběru do 16 let. 

 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • Petr 

  Reagovat

   

  Takže za veřejné peníze dostane Motor a Dynamo zdarma hráče ve věku 20 let a obratem je můžou prodat. Tak tohle by chtěl dělat každý.

  Pokud to má být fér a fungovat jako krajská akademie, tak by ostatní kluby v JČ neměly být diskriminováni.

  Vloženo 18.5.2018 14:27:51

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • jan 

   Reagovat

    

   Finance by měly v kraji dostat i kluby, které malé fotbalisty vychovávají, a do akademie je pak posílají. Bez nich by žádná akademie neměla smysl.

   Vloženo 18.5.2018 15:37:13

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace