Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Krajinomalba a filmové plakáty v Něžně bezstarostné jízdě

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

ŽELEČ - V příjemné atmosféře obrazárny - želečského Špejcharu zahájil kurátor Pavel Šmidrkal další výstavu sezóny. Na vernisáži v sobotním podvečeru 11. května se sešlo mnoho milovníků výtvarného umění. Čekalo je představení tří umělců. Jako prvního uvedl kurátor Šmidrkal tvorbu Stanislava Rypla. Představil jeho krajinomalbu a zátiší. Malíř, který žil na Olomoucku, tvořil olejem, pastelem a tužkou. Miloval jižní Čechy, avšak přestěhoval se sem až na sklonku života. Ve druhé části byla představena výstava s názvem Něžně bezstarostná jízda Olgy a Josefa Vyleťalových.

Vernisáže se osobně zúčastnila výtvarnice, která promluvila o své tvorbě. Především popisovala příběhy spolupráce s režiséry na filmových plakátech.

„Ovšem malovaná tvorba je u mě dominantní," uvedla Olga Vyleťalová. Azurově petrolejovou barvou přitahuje například pozornost její obraz Potopená Atlantida.

Jako příklad tvorby svého již zemřelého manžela Josefa Vyleťala zmínila vytvoření masky pro film Kráska a zvíře od Juraje Herze. Olga Vyleťalová pro stejný film vytvářela kostýmy.

Vernisáž doprovodili zpěvem a hudbou Barbora Klímová a Dominik Hloušek.

Výstava určitě stojí za zhlédnutí. Přístupná v Galerii Špejchar bude do 10. července.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace