Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Radimovický koňák

  Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

  35. ročník přespolního běhu.

 • Veletrh volnočasových aktivit

  Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

  Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Krajskou soutěž hasičů v lezení na umělé stěně vyhrál Radek Kümmel z Tábora

Vítězové lezecké soutěže hasičů. Radek Kümmel, Michal Ulrich a Adam Drančák.

Vítězové lezecké soutěže hasičů. Radek Kümmel, Michal Ulrich a Adam Drančák.

TÁBOR - Již 18. ročník krajské soutěže Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně se konal dnes na stanici profesionálních hasičů v Táboře. Po šestnácti ročnících, kdy soutěž proběhla vždy na stanici v Jindřichově Hradci, se v loňském roce krajské klání přestěhovalo na nově vybudovanou lezeckou stěnu na stanici Tábor. Jihočeské soutěže se zúčastnily přibližně tři desítky hasičů-lezců se všech sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje. Mezi lezci měly zastoupení také ženy – nástrahy lezecké stěny překonávala jindřichohradecká preventistka.

 

 

Soutěž zahájil krátce po deváté hodině ředitel HZS Jihočeského kraje Lubomír Bureš. Slavnostního zahájení se zúčastnili vzácní hosté, například senátor Parlamentu ČR a starosta města Mladá Vožice Jaroslav Větrovský, starosta Soběslavi Jindřich Bláha či starosta Bechyně Pavel Houdek. V průběhu soutěže hasiče navštívili starosta města Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora a místostarostky města Tábora Olga Bastlová a Michaela Petrová.

Lezci bojovali jak v kategorii jednotlivců, tak družstev. Každý z územních odborů utvořil tříčlenné družstvo s tím, že táborští postavili dvě družstva a stejně jak jindřichohradecký územní odbor reprezentovala dvě družstva, a to ze stanic Jindřichův Hradec a Dačice. Mimo soutěžní družstvo směl každý územní odbor vyslat do soutěže i jednotlivce, kteří pak bojovali pouze v kategorii jednotlivců. 

Pořadatelé pro soutěžící připravili šest tras. Do předposledního kola se dostalo šest lezců: táborští Radek Kümmel, Martin Mareš a Václav Dvořák, českobudějovičtí Tomáš Suchopár a Michal Ulrich a Adam Drančák z ÚO Strakonice. V napínavém a divácky velmi atraktivním souboji vybojoval vítězství Radek Kümmel, který tak vrátil loňskou porážku Michalu Ulrichovi. Na třetím místě skončil, stejně jako vloni, strakonický Adam Drančák.

V družstvech pak zvítězil tým územního odboru Tábor I., druhý skončil tým územního odboru České Budějovice a na třetím místě se umístili hasiči územního odboru Strakonice.

Reportér JčTeď Miroslav Pejčoch byl u toho a nabízí fotogalerii z akce. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace