banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

  neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

  Pohádka

 • Lollipopz - Tábor

  neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

  Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Krajský soud změnil rozhodnutí píseckého soudu. Žižkov center má platit za pozemky v kasárnách

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po jednání senátu krajského soudu ve čtvrtek 28. února byl ve čtvrtek 7. března vyhlášen rozsudek ve sporu mezi městem Písek a společností Žižkov center. Město v něm žádá přes tři miliony korun s příslušenstvím za pronájem pozemků v severní části bývalých píseckých kasáren. Okresní soud v Písku ale tento požadavek zamítl s tím, že město samo zavinilo špatným zveřejněním záměru na pronájem protiprávní stav a bylo by nemravné chtít z něj nyní těžit. Proti nepříznivému verdiktu se město odvolalo a uspělo. Krajský soud včerejším rozsudkem rozhodnutí okresního soudu změnil a výsledek zcela otočil. Podle něj město má nárok na úhradu bezdůvodného obohacení od společnosti Žižkov center.

 

Senát krajského soudu však nepřiznal městu jako žalobci úhradu nákladů řízení, a to z důvodů zvláštního zřetele - předseda senátu připustil, že tímto soud město postihuje za to, že se nevyvěšením záměru samo na vzniku celé situace podílelo.

Bližší vysvětlení, proč krajský soud rozsudek změnil, předseda senátu František Kolář komentovat nechtěl s tím, že to se až z písemného odůvodnění rozsudku dozvědí i obě strany sporu.

V tomto případě už je možný pouze mimořádný opravný prostředek - dovolání.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •  

  Reagovat

   

  Tak to je hodně divné. Buď ma město pravdu nebo ne. Pokud ano, tak proč má platit náklady na řízení? To jde?

  Vloženo 8.3.2019 18:00:49

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace