Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Krampus show letos opět dorazí do Kaplice

KAPLICE - Alpské démonické bytosti, z nichž jde hrůza a strach, se v sobotu již počtvrté v řadě projdou Kaplicí. Na jednu z nejvyhledávanějších jihočeských akcí dorazí 400 účinkujících z 29 souborů. Zítra ujdou v Kaplici zhruba kilometr cesty a celé dvě hodiny budou oblažovat přítomné diváky svojí hrůzostrašnou přítomností. Show začíná od 18 hodin.

 

„Přestože je Krampus vzrušující zábavou, město otevřelo v předvánočním čase také třeba výstavu betlémů, jako protiváhu Krampusu. Nestraníme se žádným tradicím, jsme součástí rozmanitého kulturního dění. Krampus představuje umění řezbářství, kožedělnou zručnost i představivost tvůrců," říká starosta Kaplice Pavel Talíř.

Zítřejší program zahájí od 14 hodin hudební vystoupení na dvou pódiích v centru Kaplice. Po celém městě si návštěvníci mohou zakoupit občerstvení a nápoje, celý den bude otevřené kino nebo výstava lidových betlémů v Galerii Krampus na náměstí.

V době konání akce je k dispozici 6000 vyhrazených parkovacích míst, pořadatelé opět očekávají rekordní účast.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace