Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Kruhová křižovatka v Blatné bude plně zprovozněna 12. prosince

 Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

    Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

BLATNÁ – Nově budovaná kruhová křižovatka v Blatné na silnici I/20 by měla být plně otevřena za měsíc. Po dohodě s firmou, Policií ČR a odborem dopravy byl stanoven termín jejího spuštění na čtvrtek 12. prosince. Uvedl to místostarosta Blatné Pavel Ounický. V pátek 8. listopadu se uskutečnil další kontrolní den stavby.

 

V současné době je kruhová křižovatka z poloviny již několik týdnů hotová a slouží už také odbočka do města a nový asfalt na mostě přes řeku Lomnici. „Musím upozornit, že tato odbočka je jednosměrná, slouží pouze pro vjezd vozidel do centra – ulice Vorlíčkova, Pivovarská. V této části stavby bylo také minulý týden provedeno kompletní osazení zeleně, u řeky bylo dokončeno zábradlí," upřesnil Pavel Ounický.

Ve druhé části, na které se stále pracuje, byl osazen středový prstenec obrubníky, proběhlo betonování s pokračováním v podobě pokládky kamenů. „V komunikaci jsou položeny všechny inženýrské sítě, je dokončena sanace podlaží. V současné době se naváží a válcuje štěrkodrť. V polovině listopadu by se mohl začít pokládat asfalt. V této části probíhají práce na přípravě nových chodníků a zeleně," doplnil místostarosta.

Poslední věcí bude ještě dodělání části komunikace v ulici Jiráskova. S tou se počítá až na jaře příštího roku a provozu kruhové křižovatky se toto omezení týkat nebude. Během výstavby zatím nedošlo k žádnému většímu problému. „Křižovatka je po celou dobu řízena jedním směrem přes semafory. Ze začátku panovala obava, jestli se nebudou tvořit dlouhé kolony, naštěstí tomu tak nebylo. Pokud by tento problém nastal, byla by doprava přes den řízena pověřenými pracovníky," upřesnil Pavel Ounický.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace