banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Krumlovské sci-fi nebo řešení problémů?

 Autor: Archiv

    Autor: Archiv

ČESKÝ KRUMLOV – Město má možná vyřešené dva závažné problémy – co s bývalým vojenským areálem a jak řešit neustálý odliv mladých lidí. Univerzita Palackého z Olomouce uvažuje, že místo českokrumlovských kasáren vybuduje moderní mezinárodní kampus, který bude mít stovky studentů. Celý projekt by měl být uskutečněn už do sedmi let. Ve Vyšném chtějí vybudovat mezinárodní kampus a školu University for the Future. Vize a plány představili minulý týden na zastupitelstvu města. Politici jsou projektu naklonění a pověřili starostu k vyjednávání.

Český Krumlov dostal kasárna ve Vyšném darem od ministerstva obrany v roce 2007. Dlouhodobě řeší, co s lokalitou, která má rozlohu 22,25 hektaru. Roční údržba stojí Český Krumlov skoro 1,5 milionu. Zároveň by vyřešila odliv mladých lidí z města, kteří zde mají problém sehnat práci .

V současné době má kampus zázemí na univerzitě v Olomouci, odkud se chce přesunout do Českého Krumlova. Do roku 2015 plánují renovovat první budovu pro výuku a vybudovat vývojové centrum. Do roku 2018 chtějí dostavět celý areál. Plánují vytvořit kromě univerzity i základní i mateřskou školu. Univerzita by nabízela akreditované programy, inovativní výzkum, ale i různé akce, například výstavy a programy pro veřejnost. Výstavba kampusu by vyšla zhruba na miliardu korun. Jednotlivé fáze by měly pokrýt peníze z evropského grantu.

Českokrumlovští zastupitelé na konci srpna schválí usnesení, zda stavbu univerzity definitivně podpoří. Pro město by to neznamenalo žádné komplikace ani výdaje.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace