Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kuchařem roku 2017 se stal budějovický rodák Jan Horký

Jan Horký

Jan Horký

PRAHA - Dvanáct finalistů soutěže o titul Kuchař roku se utkalo před porotou v praktické ukázce na veletrhu For Gastro & Hotel v na letňanském výstavišti Praze. Měli za úkol připravit v daném časovém limitu kompletní menu. Soutěžili kuchaři z předních českých restaurací, vítězem se stal Jan Horký, rodák z Českých Budějovic a člen národního týmu kuchařů a cukrářů. Známý kuchař je už sice ověnčený řadou mezinárodních medailí, ale na letňanském výstavišti předvedl, že i po deseti letech je stále v Česku jednička. Titul Kuchař roku totiž vyhrál poprvé v roce 2007 a nyní znovu. Jan Horký, který šéfoval například restauraci v Obecním domě, dnes pracuje ve společnosti Compass Group Czech republic, která si klade za cíl měnit závodní jídelny v příjemné restaurace s kvalitním jídlem a zaměřuje se i na kvalitu školního nebo nemocničního stravování.

 

Výsledky soutěže byly vyhlášeny na galavečeru ve čtvrtek 5. října. Kuchař roku 2017 do jižních Čech jezdí - několikrát s národním týmem vařil například u svého kamaráda a kolegy z národního týmu Martina Svatka v restauraci Goldie táborského hotelu Nautilus. Večery, kde se ochutnává soutěžní menu národního týmu, jsou velmi oblíbené a pokaždé vyprodané.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace