Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Kuřáci před hospodami na obtíž? Písek řeší další spor

PÍSEK – Není to tak dávno, co se psalo o zamítnuté výjimce z vyhlášky, kterou radnice zakázala Captain Morgan Baru v Písku současné noční nalévání alkoholu a hudební produkci. To je jediný nástroj, kterým může město potrestat podniky, kde registruje problémy. Tehdy padl od vedení města postřeh, že vadí hlavně hluk lidí, kteří kvůli zákazu kouření v hospodách postávají na chodníku před podnikem.

 

Další bar se dostal až na písecké zastupitelstvo, kde se projednávala petice obyvatel v Čechově ulici a v ulici V Portyči. Stěžovali si, že před Barem 21 se v noci odehrávají konflikty. „Již několikrát řešila různé incidenty před tímto barem policie, ale nemělo to žádný efekt. Tato čtvrť měla být turisticky zajímavá a lukrativní pro bydlení, ale z důvodu hluku před tímto barem se obyvatelé nevyspí," stojí například v petici. Obyvatelé požádali, aby město přijalo vyhlášku, kterou omezí otevírací dobu barů v této lokalitě do 22 hodin.

„V případě, že obec bude regulovat obecně závaznou vyhláškou provozní dobu hostinských zařízení, je třeba před tím posoudit vhodnost a rozumnost takové regulace, jestli míra takového omezení je přiměřená konkrétním podmínkám," napsal vyjádření pro zastupitele městský úřad. Dále zaznělo, že v rámci kraje mají vyhlášku upravující provozní dobu restaurací města Kaplice, Lišov, Týn nad Vltavou a Třeboň.

Úředník Michal Hanus na jednání zastupitelstva připomněl, že město má pravomoc vydat takovou vyhlášku už asi deset let. „Mělo by se důkladně zjišťovat, jestli omezení provozní doby je opodstatněné. Měla by to být poslední možnost řešení v lokalitě. Podle sdělení městské policie není situace nijak dramatická. Od 1. ledna do 23. října je pět záznamů v souvislosti s Barem 21 v Čechově ulici. Situace tedy není mimořádná. Pokud by město žádosti vyhovělo, následovala by řetězová reakce občanů," naznačil Michal Hanus.

Zastupitel za ANO Jiří Hořánek řekl, že když někdo bydlí ve městě, musí počítat s tím, že nebude mít ticho, jako na samotě u lesa. „Sám jsem to léta zažíval, když jsem bydlel vedle Družby. Není to tak dávno, co Ústavní soud a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže řekly, že město při omezování nesmí postupovat diskriminačně. Vzpomeňte si, jaké tanečky se odehrávaly kolem baru Laguna a co se dělo kolem baru Fontána. Už vidím obyvatele Chelčického ulice, že budou chtít také vyhlášku. Abychom s vaničkou nevylili i dítě," varoval kolegy Jiří Hořánek. Dodal, že k udržení úplného klidu by se musel drasticky zvýšit počet policistů.

Josef Soumar (Piráti) ale namítal, že petice je signálem, že lidi toto obtěžuje. „Autorovi petice Milanu Machačovi bych dal zprávu, že ještě nevyčerpal všechny možnosti," zmínil Soumar. Michal Horák (Piráti) řekl, že problémy jsou všude. „Pachatelé dobra, kteří prosadili zákaz kouření, zařídili to, že kuřáci chodí ven a dělají hluk," dodal. Starostka Eva Vanžurová (Pro Písek) navrhla kolegovi a poslanci Ondřeji Veselému (ČSSD), aby v parlamentu pomohl prosadit kouření v hostinských podnicích po 22. hodině. 

„My jsme s poslancem Markem Bendou po volbách připravili návrh zákona na zmírnění zákazu, protože ten nepomohl situaci vyřešit. I když to podepsalo 80 poslanců, tak poslanci ANO dostali příkaz hlasovat pro zamítnutí už v prvním čtení," hájil se Veselý.

Žádost lidí z Čechovy ulice byla zamítnuta s konstatováním zastupitelstva, že dodržování klidu lze dosáhnout pomocí stávající legislativy. Pro byli všichni zastupitelé. Jiří Hořánek podotkl, že je to fráze, která situaci stejně nevyřeší.

 

Diskuse k článku - 13 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Jiri 

  Reagovat

   

  Stěžovateli Milanovi Machačovi bych rozhodil sandál a byl by klid. Možná by pomohla i polobotková skočná.

  Vloženo 30.11.2019 23:14:23

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A zas jen kuřáci a co alkoholici a narkomani? Jdete už do prdele

  Vloženo 30.11.2019 18:38:11

 • Pavel 

  Reagovat

   

  No je to těžké.Když byla před námi v Heydukově ulici provozovna která prodávala hamburgery až do 4 hodin do rána a zavřeli se okolní bary a hospody,scházeli se ti trochu nalití u této provozovny.Nedalo se spát,protože se jedlo na ulici a posedávalo na parapetech výkladních skříní a po stížnosti na MÚ nám bylo odpovězeno právě panm Veselým,který byl v té době starostou,že musíme být rádi,že tam mají tak dlouho otevřeno,protože se mladí mají v noci kde najíst.No a jsme u toho.Naši radní v Písku nemají zájem něco řešit.Ti jsou zde jen proto,aby občas přestřihli nějakou tu pásku u další debilitní stavby,kterou si postavili pomník,jako lávkou u Václava a nic jiného neumí.Jsou naprto zbyteční.A všichni,bez rozdílu.

  Vloženo 29.11.2019 19:24:34

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  O komunistické infantilitě, za sedmdesát let jejich vlády, víme naprosto vše. Proč otravovat zlomek lidí v hospodě když před hospodou jich lze otrávovat mnohem více. V souvislosti s tím lze těžko chápat, proč komunističtí ňoumové zakáží kouření na zastávkách.

  Vloženo 29.11.2019 11:29:19

 • Čtenářka 

  Reagovat

   

  Na křižovatce U lva postávají opilí kuřáci, strkají do sebe a kraji chodníků, kolem nich neskutečný provoz, až někdo skončí pod autem tak bude spousta lidí nešťastných.

  Vloženo 29.11.2019 11:00:15

  • občan 

   Reagovat

    

   To samé bohužel u střední lesnické školy, sice pouze neopilí kuřáci - studenti na chodníku. Kolemjdoucí se vyhýbá (protože v zaujetí kouření ani neuhnou) do silnice k projíždějícím vozidlům.

   Vloženo 29.11.2019 17:06:55

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace