Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

"Kvůli Babišovi jsme na vánočním jarmarku zřejmě naposled," ozvalo se v Branicích

BRANICE - Předvánoční jarmark ručně dělaných výrobků v kulturním domě v Branicích u Milevska má už tradici a sjíždí se na něj spousta lidí. Rok od roku víc. Nakupují vánoční dekorace, dárečky a také domácí zákusky vyrobené každoročně pro návštěvníky této výstavy. Pestrý a bohatý jarmark pořádají Branické ženy, které jsou od roku 2014 držitelkami hejtmanské ceny za udržování lidových tradic. "Jarmark tohoto rozměru můžeme pořádat, protože nám fandí starosta a obec nám poskytuje sál zadarmo," zmínila Vlasta Bardová, která vyrábí drátkované ozdoby.

 

Nechyběla samozřejmě Marie Kotašková s překrásným vizovickým pečivem, které dodává až do Japonska, Zdena Zdeňková s výrobky pletenými z papíru, Milena Vošahlíková s 3D obrázky, Andrea Kofroňová s proutěnými výrobky, Vítek Vošahlík s dřevěnými praktickými i ozdobnými předměty, Miloš Pokorný z božetického zahradnictví přivezl bohatou nabídku adventních věnců, závěsů a další výzdoby, na adventní výzdobě pro prodejní akce pracují od září i v domově pro zdravotně postižené ve Zběšičkách. Do prodeje se rádi zapojují i klienti a výtěžek putuje na další potřeby do tvořivých dílen, kde klienti pracují. 

V rozhovorech s prodejci se ale často ozývalo, že jsou zde nejspíš naposled. "Vyřiďte to Babišovi, že zabije svým EET farmářské trhy a tyhle jarmarky budou za rok hodně chudé," řekl jeden z prodejců a další tomu přitakávali. Vybavovat se na elektronickou evidenci tržeb se jim nevyplatí. Pokud se tedy pravidla pro EET nezmění, mnozí s prodejem skončí. 

Letos se ještě výrobci a prodejci rukodělných výrobků chystají příští neděli na vánoční jarmark do Milevského muzea, o týden později na trhy v milevském domě kultury nebo už ve středu 29. listopadu na vánoční benefiční výstavu do píseckého kina Portyč. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Romadur 

  Reagovat

   

  ANO, samozřejmě i tyhle borce a borkyně je třeba pořádně zdanit. Protože jak jinak by k tomu přišli "ti ostatní poctiví", řádně platící daně. A na ty dotace na bionaftu se přece někde musí vydělat.

  Vloženo 6.12.2017 13:55:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace