Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Láďa Hruška točil Vychytávky s Alešem Kroupou v Bojenicích

BOJENICE - Za Alešem Kroupou z Bojenic, který v květnu získal Cenu hejtmanky a byl vyhlášen na budějovické výstavě Hobby také Kutilem roku, přijel včera do vesničky na Písecku štáb televize Prima. V Bojenicích natáčeli další Vychytávky Ládi Hrušky, pořad, který přináší zajímavé nápady, triky a recepty do kuchyně i na zahradu. A hlavně představuje šikovné lidi.

 

Aleš Kroupa dostal obě uvedené ceny za expozici Hravé peklo, kterou vytvořil v opuštěné bernartické Husově kapli. Jak ale prozradili místní lidé, kteří se na návsi sešli, stejně aktivní je i doma v Bojenicích. Přiženil se a sotva si zvelebil svůj vlastní dům, začal opravovat místní kapličku a pak hasičárnu. A právě kaplička byla předmětem včerejšího zájmu Ládi Hrušky a televizního štábu.

Málokdo by věřil, co to dá práce a příprav, než se Láďa Hruška může postavit k rybníčku na bojenické návsi a začít: "Naši milí vychytaní diváci, jsme na pravé jihočeské návsi vesničky Bojenice, kde žije kutil Aleš Kroupa..."

Kolem totiž skoro v pravidelných intervalech jezdily traktory a nákladní auta z okolních polí a kvůli hluku se muselo natáčení přerušovat. Když už zrovna nejel traktor, přiletěla stíhačka... "No, je čtvrtek, to tady stíhačky lítají," připustil Aleš Kroupa coby znalec místních poměrů. Shromáždění obyvatelé vesničky dodali, že jindy tu neprojede auto za celé dopoledne, ale teď zrovna se začala sklízet kukuřice, takže družstevníci jezdí jako o závod.

Pozornost televizního štábu se zaměřila nejen na nahozenou a vybílenou kapličku, ale i na dřevěnou sošku Panny Marie, kterou Aleš Kroupa zhotovil do interiéru kapličky a namaloval i dva obrazy. Víc už v Milevských novinách. Sympatická dramaturgyně Nikol Prokešová slíbila informovat i o termínu, kdy se budou Vychytávky Ládi Hrušky z Bojenic vysílat. A celý štáb se chce na Bernarticko vrátit ještě v prosinci a natáčet přímo v tamním Hravém pekle.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace