banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Lavičky ponesou citát dlouholetého starosty Borotína

Antonín Brož , Autor: Foto archiv

Antonín Brož     Autor: Foto archiv

BOROTÍN – V Borotíně proběhla v květnu změna na postu starosty. Dlouholetý starosta Antonín Brož ze zdravotních důvodů rezignoval. Pracoval pro městys 37 let, starostou byl od roku 1990. Novým starostou byl zvolen Karel Tůma. Protože ještě do konce července ve svém zaměstnání vykonával funkci agronoma, pracoval přechodně jako neuvolněný starosta. Nyní od 1. srpna má Borotín opět starostu uvolněného.

 

„Mému předchůdci starostovi Antonínu Brožovi vymysleli kolegové za jeho práci pro Borotín odměnu v podobě symbolického dárku. Tím bude jedenáct laviček, které umístíme na nová místa v osadách a v Borotíně. Vhodné místo vždy vybereme po dohodě se zástupci místních částí. Na lavičce bude umístěný malý kovový štítek s citátem, který Antonín Brož rád používá: Aby bylo všude dobře. Lavičky umístíme pravděpodobně někdy v průběhu srpna," sdělil současný starosta Karel Tůma.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace