Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio Tones

    Čtvrtek 14.11 19:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Ronley Teper & The Lipliners

    Čtvrtek 14.11 19:30 - Dada Club Kasper, Kostelní 73, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Legendu o svatém Martinovi si připomněli ve Slabčicích

 Autor: Foto Alena Lišková

    Autor: Foto Alena Lišková

SLABČICE - "Martin, svatý Martin, jeho kůň ho nese smělé v dál..." To byla první slova písně, kterou v podvečer 8.listopadu vyslechlo u kostela ve Slabčicích na šedesát dětí i dospělých. Přišli tradičně přivítat svatého Martina a všichni si přáli, aby letos opravdu přijel. Minulý rok se totiž svatý Martin prohnal v dáli takovou rychlostí, že ani dusot kopyt nebyl slyšet. Iniciátor akce Zdeněk Vilhelm všem připomněl legendu, jak se voják Martin rozdělil o svůj plášť s polonahým žebrákem. Po druhé martinské písni se za svitu lampiónů přesunuli všichni průvodem na louku za hřbitovem. "Říká se, že právě kolem hřbitova Martin touhle dobou projíždí. Pojďme se tedy podívat, jestli ho náhodou nespatříme." lákal děti Zdeněk Vilhelm. A spatřili.

 

Přijel na koni v červeném plášti a přivezl dětem svatomartinské rohlíčky. V čem je takový rohlíček speciální? Přece v tom, že se o něj musíte s někým rozdělit. Tak zase za rok, Martine!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace