Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country bál s kapelou Malečtí Sobolci

    sobota 20.4 19:00 - Chvalšovice, hostinec U Cháti

  • Velikonoční Labyrint

    sobota 20.4 20:00 - Čestice, Lidový dům

Zobrazit všechny události
 

Lípu svobody ve Skalách na Písecku střeží obří památeční kámen

U památečního kamene jsou starostka Pavla Poláčková a iniciátor celé akce Petr Hanus.  , Autor: Lenka Kropáčková

U památečního kamene jsou starostka Pavla Poláčková a iniciátor celé akce Petr Hanus.     Autor: Lenka Kropáčková

SKÁLY/BUDIČOVICE – V sobotu 27. října v parku na návrší Skal a Budičovic slavnostně zasadili k výročí republiky lípu. Součástí programu byla recitace básně, vystoupení houslisty, hymna, zpěv a nechyběla ani čestná stráž vojáků z nedalekých Strakonic.

 

S nápadem přišel Petr Hanus, místní zvoník a kostelník z kostela sv. Jiljí v Heřmani. Lípa, kterou zde předchůdci vysadili před sto lety, se bohužel v důsledku povětrnostních podmínek nedochovala. Proto byl k nové lípě svobody usazen i 400 kilový pamětní kámen, který i nepřízni živlů určitě odolá. Nápis na něj zdobným písmem vytesal kameník z Prachaticka. Každý z přítomných občanů mohl ke kořenům mladé lipky přihodit lopatku hlíny a lidé si společně i zazpívali oblíbenou písničku prvního prezidenta Masaryka Ach synku, synku. 

Podrobnosti o celé slavnosti najdou ve středečním vydání čtenáři Píseckých postřehů. Symbolické bylo snad i to, že podle kroniky bylo před sto lety stejně nevlídné počasí. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace