Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Majitel strakonického Husova sboru reaguje na emoce kolem rekonstrukce

Plánovaná nová podoba budovy v Bezděkovské ulici. , Autor: Foto archiv majitele

Plánovaná nová podoba budovy v Bezděkovské ulici.     Autor: Foto archiv majitele

STRAKONICE – Několik týdnů se ve Strakonicích živě diskutuje o budově Husova sboru v Bezděkovské ulici. V současné době tu probíhá čilý stavební ruch, padají k němu různé názory, ale o pohled vlastníka budovy se zatím zajímal jen málokdo.

 

Současný majitel Husova sboru Ladislav Charvát se vzhledem k rojícím se spekulacím o možné památkové ochraně domu a dalším nepodloženým informacím rozhodl pro noviny poskytnout prohlášení, kde popisuje svou motivaci.

„Vzhledem k faktu, že církev v Husově sboru se rozpadla před mnoha lety, byl objekt dlouhodobě využíván neziskovými organizacemi. V roce 2012 byl dům nabídnut k prodeji. Odkoupení stavby bylo realizováno až v roce 2014," popisuje Ladislav Charvát.

Zmiňuje, že příprava projektové dokumentace a její projednání s dotčenými orgány státní správy a ostatními účastníky stavebního řízení bylo komplikované a zdlouhavé. „Přes všechna úskalí bylo stavební povolení vydáno v srpnu 2019. V rámci stavebního řízení byly naplněny všechny stavebně-právní předpisy. Po nabytí právní moci stavebního povolení byly zahájeny přípravné stavební práce," komentuje Ladislav Charvát aktuální dění kolem Husova sboru.

Podotýká, že k vydání prohlášení ho donutily některé negativní reakce veřejnosti. „Původní objekt Husova sboru byl více než 25 let neudržovaný. Nemovitost jsem nabyl ve značně zchátralém stavu. V rámci architektonické studie zpracované regionálně uznávaným architektem a kompletní projektové dokumentace, zpracované autorizovaným projektantem, byly naplněny legislativní parametry stavebního zákona a ostatních právních předpisů. Nejedná se o černou stavbu ani památkově chráněný objekt," potvrzuje Ladislav Charvát.

Vyjmenovává, že v Husově sboru dochází ke stavebním úpravám, přístavbě a nástavbě polyfunkčního objektu. V budově mají být komerční prostory a nájemní byty. „Plánovaná doba výstavby je mezi lety 2019 až 2022. Veškeré veřejně přístupné informace jsou dohledatelné na portálech státní správy. Před dokončením stavby bude uveřejněna nabídka nájemních prostor a bytů prostřednictvím realitní kanceláře a reklamních sdělení," dodal vlastník nemovitosti Ladislav Charvát.

 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Staví za svý, tak rejpalové, můžete začít taky. Na místě ruiny vznikne potřebný dům, čest a chvála investorovi.

  Vloženo 29.11.2019 21:37:04

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace