Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Rendez-vous předvánoční

  středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

  Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

 • Česko zpívá koledy

  středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Maškarní lavička v Milevsku má zpoždění

Posezení v tomto místě lidem nechybí, jak se zakomponuje umělecké dílo - dědictví po minulém vedení města, na to jsou lidé zvědaví. , Autor: L. Kolářová

Posezení v tomto místě lidem nechybí, jak se zakomponuje umělecké dílo - dědictví po minulém vedení města, na to jsou lidé zvědaví.     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Od vedení milevské radnice před nedávnem zaznělo, že 30. června bude instalována tolik diskutovaná lavička s maškarní výzdobou od sochařky Alexandry Koláčkové. Mlékomat jí uvolnil místo, termín uplynul, ale lavička vidět nikde poblíž infocentra není. Místostarosta Michal Horek odpověděl, jak je to s lavičkou:


"Po mém neúspěšném pokusu o zrušení objednávky sochy se komunikace s paní sochařkou Koláčkovou chopil pan starosta. Informace, které od něj mám, jsou takové, že paní sochařka ještě jednou požádala o nepatrné prodloužení termínu dodání sochy s tím, že zdržení způsobily průtahy v prosinci roku 2018, kdy se nevědělo, jestli bude sochu dodávat či nikoliv. Pro město je to čas navíc, který může využít pro přípravu místa pro umístění sochy. V radě 19. června byl odsouhlasen dodatek ke smlouvě o prodloužení termínu dodávky."

Ačkoliv původně se mluvilo o dalším termínu instalace do konce července, podle posledních informací do tohoto data lavička pouze dorazí do Milevska, ale s veřejnou instalací se počítá spíš až v srpnu. 

Diskuse k článku - 38 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Petra 

  Reagovat

   

  Ježíši maškarní lavička to bude strašný zas další opicarna Milevska!!!a vyhazování peněz za takovou blbost...s těma maskarama už jsou fakt trapný a ještě lavičku k tomu...

  Vloženo 23.7.2019 23:27:45

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ve večerních televizních novinách zpráva o uhynu ryb v rybníce u Sepekova Smutný pohled na množství uhynulých ryb.Prý to způsobil čpavek z milevského potoka.Další primát pro Milevsko.Asi tu něco není v pořádku.Je třeba s tím začít něco dělat.

  Vloženo 20.7.2019 22:45:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak to jste blesk! Večerní zprávy to maximálně mohly obšlehnout tady, kde se to psalo předd týdnem.

   Vloženo 22.7.2019 19:10:38

 • mojmír 

  Reagovat

   

  Já už se těším. Reprezentativní charakter města Milevska, bude zcela! dokončen! Je to ovšem velký ideologický a kulturní ústupek, protože Milevsko měla původně proslavit, (a asi oslavit) socha Bakchuse na kruhovém objezdu. Navíc je Radosta z Jihočechů 2012, tak to bude i jejich "památník". Bude se říkat- "Jo, když byli Jihočeši 2012 u koryt (pardón- zvoleni!), to Milevsko "vykvetlo".

  Vloženo 20.7.2019 07:00:46

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ne menší starostův a Jihočechy pomník bude úzká silnice a široký chodník CH1 V Sazinovce. V Milevsku na to utratili 11 milionů a takhle to udělali.

   Vloženo 20.7.2019 09:52:38

   • mojmír 

    Reagovat

     

    Ďík, já se "neangažovaně" podívám. Mám vždy velkou radost i z malých povedených akcích v architektuře a ve veřejném prostoru. Ale v Milevsku je toho naprosté minimum (jako třeba účelně dopravně, bezpečnostně a rozhodně vizuálně podařený kruhový objezd na výjezdu Kovářov, Sepekov. Ten je spíše ale výsledkem rozhodnutí policie ČR, kteří zde zakázali sochu Bakchuse. Tu chtěli instalovat Jihočeši 2012- Radosta, Procházka a spol. (pod vedením P. Hrocha z Kovářova- stejná "fylozofie" a "úroveň").

    Vloženo 20.7.2019 14:24:47

    • mojmír 

     Reagovat

      

     Odpovídá to nejspíš normám, širší vozovka pro automobilovou dopravu je zde neopodstatněná. Tak že, to vlastně působí z hlediska architektury města, jako "Sažinovský bulvár". Po jedné straně potřebné, ale dosti zoufalé sídliště z dob komunistických. Na protější straně snadnozbohatlické, polispadové firmy Ravent a Fast. Těch bohatých majitelů, kteří jsou naprosto bez zodpovědnosti pro věci veřejné. Nebudu jmenovat. Je to "bulvár" jako v Paříži, ala Milevský. Tak si užívajte.

     Vloženo 22.7.2019 16:29:13

     • Jiřina 

      Reagovat

       

      Vy jste snad upad na hlavu. Jaké zoufalé sídliště? Domy jsou tu opravené a lidi v nich mají pěkné bydlení. Snadnozbohatlické firmy nejspíš měly nápad a majitelé si dost mákli. Co jste asi dokázal vy, že vám nezbylo než toto smutné negativistické vidění světa?

      Vloženo 22.7.2019 20:31:35

 • Fila 

  Reagovat

   

  Neskutečný, jak investují peníze do ,,kultury,, !!! Každej si tam akorát mastí kapsu,slibujou hory doly,ale ještě jsem neviděl, že by se něco uskutečnilo!!! Bůhví, kolik si kdo odnesli domů z té klimy ???????????? A vůbec,ať jdou všichni do pr...e!!! A my jsme banda exotů, že si tohle vůbec volíme a pak čumíme, jak tam hrabou... Tfuj ????

  Vloženo 19.7.2019 21:00:02

 • Karl 

  Reagovat

   

  Co s lavičkou, když celý Milevsko je sama díra..? Všechny silnice fakt humus... Ty záplaty. Hlavní cíl zřejmě přilákat turisty, ale to by se sem taky museli nejdřív dostat... No Milevsko je taková Kardanová Lhota :D

  Vloženo 19.7.2019 19:23:58

  • Krokus Bakus 

   Reagovat

    

   Voni ti sem pojedou turisti, když je to kolem Kocorkova samej rychlostní radar. Milevsko je první v jc průkopník úsekového měření a pokut a slavná lavička ještě není. Jedině, že by pásku přišel stříhat sám Bartošek od lidovců.

   Vloženo 19.7.2019 19:38:02

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace