banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Masopustní výstavu v Malém plánském muzeu zahájili zpěvem s harmonikou

 Autor: Eva Výborná - Jižní Čechy Teď

    Autor: Eva Výborná - Jižní Čechy Teď

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – V prostorách Malého plánského muzea otevřeli v pátek 18. ledna v podvečer masopustní výstavu. Vernisáž v 18 hodin v Galerii Fara v přízemí téže budovy zahájili svým vystoupení Iva, František a David, příležitostné trio složené z pracovníků muzea a městského úřadu. S doprovodem akordeonu, pěkně od podlahy, zazpívali několik žertovných písní. Návštěvníci, kteří galerii zcela zaplnili, si s chutí zapěli s nimi.

Starosta Plané nad Lužnicí Jiří Šimánek pozval při této příležitosti shromážděné na Plánský masopust. Akce se koná v sobotu 16. února od 10 hodin s podtitulem Hvězdy stříbrného plátna návštěvou v Plané. Začíná se v Zářečí v ulici Pionýrská a průvod dojde do Sokolovny kolem 16 hodiny. Tam pak bezprostředně navazuje zábava.

Po posledním hudebním přídavku pořadatelé pozvali návštěvníky do prvního patra do prostor muzea, kde je výstava zaměřená na masopustní zvyky. Ve vitrínách vedle charakteristických propriet do masopustního průvodu lze zhlédnout fotografie z oslav masopustu v různých obcích jižních Čech.

Vedle návštěvních knih na stolech ve vstupních prostorách čekalo na návštěvníky vernisáže sladké pohoštění a pro zahřátí čaj s rumem.

Otevírací doba galerie a muzea je úterý až pátek od 10 do 17 hodin s polední pauzou od 12 do 13 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace