Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Máte smysl pro humor? Hasiči vyhlásili soutěž o nejlepší hasičský vtip

Dráček Záchranáček , Autor: HZS ČR

Dráček Záchranáček     Autor: HZS ČR

JIŽNÍ ČECHY - Soutěž o nejlepší hasičský vtip byla vyhlášena 11. února. Soutěže se může zúčastnit každý od dětí z mateřské školky po dospělé. Vtipy je potřeba poslat do 30. června na adresu vendula.mateju@jck.izscr.cz.

Vtipy můžou být kreslené, kreslené s textem nebo textové s doplňujícím ilustrací. Vtipy je potřeba posílat ve formátech doc, pdf, jpg. Podmínkou soutěže je také zaslání naskenované vyplněné přihlášky a podepsaného souhlasu s poskytnutím autorských práv. Vtipy budou soutěžit v několika věkových kategoriích - děti z mateřských škol, žáci prvního stupně, žáci druhého stupně, středoškoláci a dospělí. Speciální budou dvě kategorie - profesionální a dobrovolní hasiči. Vtipy je potřeba poslat do konce letošního června na adresu vendula.mateju@jck.izscr.cz.

"Autoři nejlepších vtipů budou oceněni hodnotnými cenami. Nedá se vyloužit ani pozdější knižní vydání. Stejným způsobem totiž vznikla v loňském roce úspěšná knihy Hasičské pohádky. Spoluautorem nové hasičské publikace má možnost stát se každý, kdo zašle svůj příspěvek do soutěže," vysvětluje mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. "Pokud ale chcete, aby se váš vtip probojoval až do celostátního kola, musíte se nejprve umístit na předních příčkách v rámci Jihočeského kraje," dodává ještě Vendula Matějů.

Soutěž vyhlásilo Generální ředitelství HZS České republiky u příležitosti Evropského den tísňové linky 112. Letos jde už o devátý ročník soutěže.Záštitu nad soutěží jako každý rok převzal generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslav Ryba.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace