Kdy a kam

  • Lyžařské přejezdy na severu Evropy

    Čtvrtek 17.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Jablonecký cestovatel Zdeněk Skořepa Vás protáhne na běžkách trasou dlouhou 400 km dvěma cestami - finskou a norskou.

  • Senior večer

    Čtvrtek 17.1 17:00 - Písek, KD

    K tanci a poslechu zahraje Milevská pětka.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Město vyměnilo členy dozorčí rady a představenstva v Dopravním podniku

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nová vládnoucí koalice fungující od letošního září určila nové složení dozorčí rady a představenstva městského Dopravního podniku. Důvodem je nová politická dohoda. Valná hromada stanovila 7 členů představenstva a 11 členů dozorčí rady.

 

Radní odvolali z představenstva Ivanu Popelovou (HOPB) a Viktora Lavičku (ANO) a namísto nich jmenovali Martina Staška (ODS), Hynka Faltu (KDU-ČSL), Ivana Tekela (KSČM) a Miroslava Procházku. Na svém místě zůstává Slavoj Dolejš (TOP09) a Jaroslav Berka. „Politicky je to rozloženo spravedlivě. Když si vezmete ta jména, každá ze stran včetně opozice tam má jednoho člověka,“ připomněl František Konečný (ANO) a poukázal na Ivana Tekela z KSČM a Slavoje Dolejše z TOP09.

Z dozorčí rady Dopravního podniku valná hromada odvolala Jana Průšu (HOPB) a Jana Leštinu a nově jmenovala například mezi jinými Jiřího Čejku, někdejšího kandidáta na ředitele Dopravního podnik. V dozorčí radě jsou ještě tři zaměstnanci podle dřívějších zákonů a až jim za více než rok skončí působnost, zůstane dozorčí rada devítičlenná.

Obsazení i v dalších městských společnostech se v poslední době změnilo. Například v Lesích a rybnících města České Budějovice skončil ve funkci jednatele Josef Schoř a nahradili ho dva jednatelé Daniel Hovorka a Karel Trůbl. Změny se chystají i v českobudějovické Teplárně. Do dozorčí rady má usednout například Martin Kuba (ODS), který vyvolal vlnu nevole na posledním zasedání zastupitelů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace