Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

  Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

 • Divadélko pro nejmenší

  Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Adventní neděle s bohatým programem v Milevsku

 Autor: L. Kolářová

    Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Dnes Milevští skoro nevěděli, kam dřív. Od rána proudili lidé do Milevského muzea na druhém klášterním nádvoří, aby si prošli jednotlivá patra muzea, která obsadil tradiční vánoční jarmark. Nabídl stanoviště s ukázkami nejrůznějších řemesel i obchůdky s dekoracemi a dárky. Novinkou byl letos vystříhávací milevský betlém nebo kalendář milevských dobrovolných hasičů. Příští rok budou slavit výročí.

 

Návštěvníci, kterých na jarmark přišlo na devět stovek, si mohli prohlédnout i výstavu betlémů, jejichž sbírku Milevské muzeum postupně rozšiřuje. Letos získalo například betlém z čínského porcelánu od dárce z Protivína.

Ve středečních Milevských novinách se zastavíme s Hanou Rejpalovou z milevského obchůdku Kreativita u pletení tureckou technikou bez jehlic z příze Alize puffy. I vnoučata Hany Rejpalové Mirek a Stáňa stihly během jarmarku vyrobit krásné věci. 

Na náměstí Edvarda Beneše mezitím probíhalo zábavné odpoledne s bavičem Milanem a v Muzeu milevských maškar pořádali tvořivé dílničky. I tam dorazilo kolem osmdesáti lidí, aby si děti na pěti stanovištích ozdobily perníčky, vyrobily svícínky, nechaly si pomalovat obličej nebo vyrobily vánoční přání. Po víkendu se bude mezi dětmi, které absolvovaly všechna stanoviště, losovat o vstupenky do milevského kina. 

A pak přišlo to hlavní. Na zaplněném náměstí se rozzářil vánoční strom a na radnici výzdoba, na radniční balkon přibyli dva andělé. Jak prozradil místostarosta Michal Horek, nakonec město přece jen přikoupilo ještě další řetězy a zkrášlí dva živé stromy na obou milevských sídlišťích. Krásný advent i Vánoce popřáli z jeviště starosta Ivan Radosta, místostarosta Michal Horek a dostavil se i milevský děkan Mikuláš Selvek. Poté následoval koncert dívčího pěveckého sboru Mil-Roses, který přednesl za doprovodu kytary krásné vánoční písně. 

Diskuse k článku - 13 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Sepculture 

  Reagovat

   

  Petra Janů v Sepekově hodně pobavila. Technici kulturního centra zábavu zpestřili na výbornou. Jen tak dál.

  Vloženo 3.12.2019 18:21:36

 • Tankovna 

  Reagovat

   

  Bez povolení na pozemku města ale v pohodě.

  Vloženo 3.12.2019 06:40:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   jooo, kdyby to udělal druhej...

   Vloženo 3.12.2019 08:12:33

 • Jarka 

  Reagovat

   

  Bylo to skvělé, podařilo se. Výzdoba super, stromeček nádherný. Krásný advent.

  Vloženo 2.12.2019 15:33:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tankovna - dobrá práce.

   Vloženo 3.12.2019 06:18:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to dobrá práce KD Milevsko v čele s ředitelem panem Kratochvílem a dobrá práce Milevského Muzea včela s ředitelem panem Šindelářem. Když se chce ta to jde. Tihle pánové umí, když chtějí.
  Už jen zbývá se zbavit se škůdců, neschopů a vy....... z radnice a rady města a živého milevska. Potom se Milevsko začne navracet k normálu.
  Hezké adventní dny.

  Vloženo 2.12.2019 09:13:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A co technické služby, které výzdobu ve městě instalují?

   Vloženo 2.12.2019 11:11:34

 • Veronika 

  Reagovat

   

  Včerejšek byl fajn, jen víc takových akcí.

  Vloženo 2.12.2019 07:36:07

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace