Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Rendez-vous předvánoční

  středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

  Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

 • Česko zpívá koledy

  středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Arriva v pátek představí rychlík z Prahy přes Písek do Budějovic

V pátek 26. července vyrazí na Příbramsko, Písecko a do Českých Budějovic motorový vlak Arrivy, která letos v prosinci nahradí zdejší rychlíky Českých drah. Při prezentační jízdě sveze všechny zdarma a zaměří se i na nábor strojvedoucích a stevardů.

 

„Zveme na projížďku všechny, kteří se chtějí na náš vlak třeba jen podívat nebo se svézt a vyzkoušet si už dopředu, jaké bude od letošního prosince cestování rychlíky z Prahy přes Příbram a Písek do Českých Budějovic," říká ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka. „Standardem našich vlaků jsou pohodlné široké sedačky, wifi připojení k internetu, zásuvky na dobíjení telefonu nebo notebooku a cestou je všem k dispozici bezplatně také pitná voda, aby se cestující mohli kdykoliv osvěžit." Ve všech rychlících Arrivy budou stevardi nabízet během jízdy také občerstvení z minibaru.

Rychlík Arrivy je určený pro veřejnost, jízdné se v něm však v pátek platit nebude. Ráno vlak odjíždí z pražského hlavního nádraží v 8.32 a přes Beroun, Příbram a Písek přijede do Českých Budějovic.

Prezentace proběhne ve stanicích v těchto časech: 

Příbram 10.06–10.40
Písek 11.41–12.50
České Budějovice 13.36–15.29

Z Českých Budějovic se vlak vydá do Prahy ve 12.59 přes Veselí nad Lužnicí, Tábor a Benešov u Prahy. 

„Cestu na jih jsme naplánovali tak, aby si lidé mohli vlak ve městě prohlédnout nebo se s námi
i kousek svézt. Pro děti jsme připravili výtvarné soutěže. Nejšikovnější dítě si od nás odnese Lego. Pro dospělé máme zase dopravní kvízy," doplnil Jiří Nálevka.

Páteční jízda však není pouze pro běžné cestující nebo železniční fandy, ale také pro ty, kteří by si chtěli zkusit práci na železnici.

 

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Kamil 

  Reagovat

   

  Místo aby se dopravní systémy integrovaly tak u nás se rozdělují. Například ve Švýcarsku jedna společnost obsluhuje dráhy, lanovky a navíc městskou dopravu ve velkých městech. Samozřejmě si lze koupit slevovou roční kartu buď 50%, nebo rovnou 100%, což je výhodné zejména pro pravidelně dojíždějící. Jak to vypadá tak slevy, které by platily pro více dopravních společností nebudou žádné. A předpokládám, že 75% sleva, která zatím u nás platí pro děti a seniory brzo padne. Navíc společnost Arriva do Čech dodává staré v Německu vysloužilé vlakové soupravy, které se u nás částečně modernizují. Samozřejmě, že v Německu si tato organizace pořizuje nové moderní soupravy.

  Vloženo 31.7.2019 08:14:40

 • Vladimir 

  Reagovat

   

  Koupil jsem si in kartu na tři roky a jak to tak vypadá tak se okruh tratí pomalu zužuje. Praha - Turnov dále Kolin - Rumburk a ještě teď i tahle. Do Plzně se přes Žatec taky nedostanu ani na Šumavské tratě. Jen tak dál. Nakonec budou ty Vaše slevy k ničemu.

  Vloženo 25.7.2019 08:29:57

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  "Jede ten vlak na Písek?"
  "Kdepak, to jezdí na naftu"

  Vloženo 24.7.2019 20:05:25

 • tom 

  Reagovat

   

  Písku to stačí, důležití jsou ti stevardi s vodou

  Vloženo 24.7.2019 12:37:36

 • Stanislav Kaisler 

  Reagovat

   

  Ve větě "Z Českých Budějovic se vlak vydá do Prahy ve 12.59 přes Veselí nad Lužnicí, Tábor a Benešov u Prahy." se vám v čase zpřeházely číslice :-)

  Vloženo 24.7.2019 10:40:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace