Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

BEKO FRESH festival míří do Českých Budějovic. Se Zdeňkem Pohlreichem v hlavní roli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Největší český festival dobrého jídla a pití, s už osmiletou tradici, zavítá druhý červnový víkend do jižních Čech a představí to nejlepší ze současné gastronomie. České Budějovice se opět stanou hostiteli Beko Fresh festivalu. Tradiční místo konání, areál Výstaviště České Budějovice, se o víkendu 9. a 10. června stane centrem všech gurmánů a gurmetů a opět půjde o velkolepý víkend nabitý bohatým programem z oblasti vysoké gastronomie, zábavou pro všechny a všudypřítomnou pohodou.

V rámci programu bude připraveno několik pódií, na kterých se vystřídají při svých živých cooking show taková esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Ivan Vodochodský, Petr Stupka nebo Roman Vaněk. Za Pilsner Urquell se pak představí Václav Berka, za barmany mixolog Tomáš Kubíček. Milovníkům kávy tento nápoj představí neodolatelný Roberto Trevisan. Návštěvníci se mohou také těšit na mnoho známých tváří z televizní obrazovky TV Prima, například na moderátorku Sandru Parmovou, která přítomné provede kulinářskými workshopy.

Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu vybraných top restaurací jihočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty.
Festivalový areál zaplní stánky s českými i zahraničními delikatesami z různých koutů světa. Nebude chybět nabídka produkce rodinných minipivovarů, koktejlových a fresh barů. Milovníci piva Pilsner Urquell se mohou těšit na vynikající plzeňský ležák, který si v rámci „školy čepování piva" mohou pod profesionálním dohledem sami načepovat. V kategorii „Vinařství" se k degustaci bude nabízet množství špičkových vín. Už tradičně se v Českých Budějovicích představí a slavnostně vyhlásí výsledky 12. ročníku soutěže regionální potraviny Jihočeského kraje Chutná hezky. Jihočesky.

Pro všechny zájemce je připravena možnost zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, TicketPortal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. Cena vstupenky v předprodeji, 100 Kč, zahrnuje navíc lákavý bonus v podobě „školy čepování piva" Pilsner Urquell.

Soutěžte s námi o degustační menu Zdeňka Pohlreicha

Pro naše čtenáře jsme připravili speciální soutěž. Hrajeme o degustační menu, připravené přímo na festivalu při show Zdeňka Pohlreicha. A to už stojí za to se zapojit. Stačí se na našem webu kouknout do sekce SOUTĚŽE anebo rovnou kliknout ZDE. No a třeba právě vy, si budete moci vychutnat degustační menu přichystané při show tohoto kulinářského mága.  

-pr-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace