neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

• O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Bernartice B drží třetí místo. Doma porazily Hrazánky

BRANICE – Nejnižší okresní soutěž mužů na Písecku o víkendu pokračovala 19. kolem. Bernartice B, které hrají své domácí zápasy v Branicích, přivítaly v sobotu 25. května Hrazánky. Hosté, jež okupují spodní část tabulky, sice utkání ve druhé půli zdramatizovali, ale přesto na soubor okolo kapitána Karla Syrovátky nestačili. Bernartická rezerva v první půli zásluhou zmiňovaného kapitána Syrovátky a Vltavského vedla 2:0. Do druhého poločasu tak vstupovali domácí s dvoubrankovou výhodou, kterou Hrazánky smazat nedokázaly. Ojedinělá trefa hostů ze 68. minuty, kdy se prosadil Pešek, tak neznamenala více než jen úpravu skóre. Domácí, mimo jiné v sestavě třeba s lodivodem milevského A týmu Miroslavem Strnadem, tak i nadále zůstávají třetí.

TJ Sokol Bernartice B – TJ Sokol Hrazánky 2:1 (2:0). Branky: 18. Syrovátka, 42. Vltavský – 68. Pešek. Rozhodčí: Rinth. ŽK: 1–3 (Fedák – Pešek, M. Mošanský, Dvořák). Přihlíželo 60 diváků.

Všechno důležité o okresním fotbalovém dění přineseme ve středečním tisku. Jasno už je o vítězi okresního přeboru a také v nižší okresní soutěži se rýsuje závěrečné rozuzlení.