Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Trash Nightmare festival - Vol. 7

  sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Hudební festival.

 • Barbora Poláková - Tour 2019

  sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

BIS označila jihočeské zastupitele za podezřelou organizovanou skupinu

Čtvrteční zasedání krajských zastupitelů.

Čtvrteční zasedání krajských zastupitelů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hejtman Jiří Zimola na včerejším zasedání krajského zastupitelstva upozornil kolegy na výroční zprávu Bezpečnostní informační služby za rok 2014. "Zabývá se tam zákonem o Národním parku Šumava a nás označuje za organizovanou skupinu ve zločinném smyslu, protože údajně nahráváme developerům a těžařům dřeva," upozornil hejtman kolegy, aby si zprávu přečetli.

 

Hejtman Zimola řekl, že se oficiálně proti výroční zprávě ohradí, jelikož je přesvědčen, že obce vědí lépe, co je pro jejich život a rozvoj užitečnější, než agenti BIS. 

Podporu mu vyjádřili i další zastupitelé, kteří řekli, že s navrhovanou podobou zákona nebudou souhlasit. Nyní je v první zóně Šumavského národního parku 13 procent jeho území, podle novely zákona to má být víc než 50 procent. Podle zastupitele Jana Zasadila (KDU.ČSL) se s obcemi nikdo o dopadech nebaví. Zasadil je profesí lesník.

Šumavské obce mají ale obavy i o cestovní ruch, protože návštěvnost Šumavy dlouhodobě klesá. Jak zaznělo jen o chvíli dříve při debatě o koncepci rozvoje cestovního ruchu v Jihočeském kraji, Šumavě klesá jak návštěvnost, tak počet přenocování turistů v této oblasti.  

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mimo téma 

  Reagovat

   

  Nevím o čem se vede diskuse, dohady JPP. To nemá se Šumavou nic společného. A, když se psala Zpráva BIS tak Svazek obcí nikde nefiguroval a Sládek nejezdil...

  Vloženo 25.9.2015 22:10:07

  • podobné téma 

   Reagovat

    

   Tady se vede diskuse o hejtmanovi Zimolovi, který si dává schůzky s lidma, kteří jsou údajně zapleteni do problému s dotacemi. Zimola nemá vůbec kompetence štrachat se v dotacích, ale dělá to. To je ten problém - že když si někdo dá schůzku s hejtmanem, tak se poté rázem zjistí něco "jiného", a tak kontrola ohledně dotace vydá novou zprávu, že se mýlila.... Najděte si to na webu. A když to píšu pod článek ohledně BIS, tak je to proto,že se v článku vyjadřuje právě hejtman...., který si dal schůzku se zmíněným bývalým starostou města Písek.

   Vloženo 26.9.2015 13:23:16

   • podobné téma 

    Reagovat

     

    Tak se domníváš, že Sládek namazal, aby to Zimola smáznul? Sládek vydělal do své kapsy dost. Podílel se na dotaci svou poradenskou firmou. To jsou mi věci.

    Vloženo 26.9.2015 17:43:41

 • svazek obcí Písecko je *** 

  Reagovat

   

  Jen se Zimolo ohrazuj. BIS řeší zločinecké manýry. Ty mluvíš o obcích. Kecáš mimo, protože víš, kde je problém. Nelíbí se ti, že to BIS (spravedlivě) zhodnotila.
  S tím Sládkem je to pravda. Nevěřím, že se kontrola spletla a pak se najednou opravila.

  Vloženo 25.9.2015 19:40:17

 • koalice...pche :) 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 25.9.2015 19:35:15

 • taky zajímavost 

  Reagovat

   

  Vzhledem k tomu, že si s hejtmanem dal schůzku pan Sládek kvůli průseru s dotací, a pak se objevily nové divné informace...tak se tomuto článku vůbec nedivím.

  Vloženo 25.9.2015 16:17:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace