banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Bývalé nákupní centrum Vzor v Milevsku má nového majitele

MILEVSKO - O čem se v Milevsku už pár týdnů mluví, se stalo skutečností. Místní podnikatel Václav Hejný znovu otevře potraviny v bývalé samoobsluze Vzor, kterou naposledy provozoval řetězec Tesco. Ten však před rokem svou prodejnu v Milevsku zavřel a objekt se nabízel k pronájmu. "Nájemné by bylo neúnosně vysoké. Proto jsme se rozhodli s pomocí bankovního úvěru objekt raději koupit," uvedl Václav Hejný s tím, že smlouva je podepsána a v pondělí převezme klíče.

 

Otevření budou předcházet stavební úpravy. Kvůli zamezení úniku tepla zmizí velké prosklené výlohy, uvnitř objektu má vzniknout členěním několik prodejen. Václav a Lukáš Hejných, kteří provozují i Prima potraviny v Masarykově ulici, chtějí využít pro potraviny ve Vzoru jen část. "V další části může vzniknout tři až pět prodejen nebo provozoven služeb, prostory nabídneme k pronájmu," zmínil Václav Hejný. Předběžně se zatím ozval zájemce o zřízení kavárny, to však ztroskotalo na tom, že by se musely vybudovat i toalety pro hosty. "Rádi bychom tam nabídli sortiment a služby, které lidé v této části města potřebují," dodal Hejný. Konkrétně už dříve mluvil například o zelenině, masně nebo opravně obuvi. 

Zároveň město dokončuje úpravy kolem bývalého Vzoru. Směrem z Komenského ulici zmizel taras s keři a prostor nad obchodní zónou se upravuje na konečných 17 parkovacích míst. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace