Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Chalupáři

Lipenská „chaloupka" jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly a jeho náměstka vyvolala pořádný rozruch. Nemám určitě nic proti tomu, když hejtman myslí na politický důchod a plánuje, jak si ho užije v pohodlí rychle se rozvíjející lipenské destinace. A že je jeho lipenská „chaloupka" přijde na 6 milionů? Vůbec nepochybuji, že nám to tak protřelý politik, který dokázal politicky přežít i vyzrazenou schůzku v Lánech, kde „spiklenci" vedení někdejším jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem plánovali spolu s prezidentem Milošem Zemanem politický důchod pro předsedu vlastní strany. Nakonec to byl ale Michal Hašek, kdo se dočkal díky vůli občanů politického důchodu. Věřím ale, že i on má už svou „chaloupku."


Spíš než poněkud úsměvně realizovaná osobní investice Jiřího Zimoly a jeho náměstka mě ale jako krajského opozičního zastupitele zajímá, jak vedení kraje nakládá s veřejnými prostředky Jihočechů. Stále ještě neznáme odpovědi na řadu klíčových otázek, vyberu jen ty nejožehavější: Kam konkrétně se poděly tučné příspěvky ČEZu, které měly směřovat do krajského sportu v řádech stovek milionů korun? Proč po megalomanském „předvolebním" taháku s honosným názvem Olympijský park Rio-Lipno zbylo za 60 milionů korun tak akorát molo v marině a odlesněná lokalita pro developery? Nebo jak se vlastně přidělují krajské zakázky, třeba ta, která se týká „černé díry" na krajské peníze s názvem Modernizace Letiště České Budějovice za pouhých 400 milionů korun, kterou nyní navíc prošetřuje policie?
Ale tak mě napadá, možná mě osobně a spíš ze zvědavosti, kdo je oním čtvrtým „mušketýrem", nebo snad lépe pověstným „chalupářem". Hádal bych, že někdo s podobnými zájmy, jako má hejtman, jeho náměstek či ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice spravované právě krajem. Přejme všem čtyřem chalupářům z Jihočeského kraje, aby i oni měli v chalupě „orchestrion", a koaličním partnerům Zimolovy ČSSD dobré zažívání na strávení nejen této kauzy, ale i těch dalších, které nám jistě pan hejtman opět vysvětlí se svým pověstným širokým úsměvem.

Josef Knot, krajský zastupitel (TOP 09)

Diskuse k článku - 27 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • portyčan 

  Reagovat

   

  Knotáku , teď jsi na řadě ty .Již bylo podáno trestní oznámení .

  Vloženo 13.4.2017 17:53:40

 • opět 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 22.3.2017 19:01:44

 • Jaroslav 

  Reagovat

   

  Zajímavé počínání pana Zimoly:
  https://www.youtube.com/watch?v=W8Ick-owYX0

  Vloženo 14.3.2017 17:47:53

  • Tonda 

   Reagovat

    

   To snad nemůže připadat hodnověrné ani dítěte z páté třídy.

   Vloženo 14.3.2017 20:11:19

  • Martina 

   Reagovat

    

   Tak jsem si to prohlídla, to je ale kravina, to vám řeknu. Tak naivní rádoby kompro by snad nemohl sestrojit ani žák zvláštní školy.

   Vloženo 14.3.2017 20:45:26

 • Bláha 

  Reagovat

   

  Knot dobře. Rekreace je důležitá...:)

  Vloženo 14.3.2017 07:59:59

  • ten kdo Vás kupuje 

   Reagovat

    

   Zdá se mi , že zveřejníte jen co potřebujete , tak , jako asi nyní všichni prodejní novináři.Když někdo se otře o vaše chlebodárce z radnice, okamžitě mažete.Když o nás obyčejné , klidně to tu je přes týden.Styďte se pí. ředitelko s vaším panem inženýrem.Za prachy vše , že ano.

   Vloženo 14.3.2017 15:56:47

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    A obyčejní jsou kdo?

    Vloženo 14.3.2017 16:21:08

 • Chalupář 

  Reagovat

   

  Ono Sardinia investment bude taky neco pro pozitkare. Nehrab se ve spine, kdyz ji mas za dvermi tuny. Aby pak policisti nevysetrovali tebe. Chalupáři!!

  Vloženo 13.3.2017 21:06:15

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace